Bu ülkenin gündemi yordu

Sizi de öyle değil mi, her bir günü ayrı analiz etsen,her gün Türkiye'de ya da başka bir dünya ülkesinde yaşansa oha artık diyeceğiniz olaylar yaşıyoruz. ama atık o kadar normal geliyor ki her şey..

sadece 24 saatte olanlar:

-Ülkenin başbakanı ben yokum diyor.
-Kilis'e roket düşüyor.
-Muş 2 şehit.
-Can Dündar'a silahlı saldırı.
-Can Dündar'a ve Erdem Gül'e 5 yıl hapis.
-AB vize süreci dondu.

Benim yakalayabildiklerim bunlar, kafayı sıyırdık da haberimiz yok ya da iyi dayanıp adapte oluyoruz ikisinden biri herhalde...

he bir de öğrendiğim kadarıyla hüsnü uyanmış(!)

mumkun oldugunca detayli takip etmemeye calisiyorum. konu basligini bilsem yeterli sadece. yoksa yoruyor insani. gereksiz yere omrumuzden yiyor bile olabilir (biraz ciddiyim biraz absurt)

husnunun uyandigini bilmiyordum bak canim benim yasasin arka sokaklar :D
  • jedilance  (07.05.16 00:35:16)
Vize sureci donmuş mu? Tuh.

Haber izlemiyorum, gazete okumuyorum. Yine de vizeler dışında bu söylediklerinin hepsini duydum. Vize serbestliği için yerine getirmeniz gereken beş kriteri bile ezberden sayarim. Bazen is haricinde butun günümü uyku ve ibadetle mi gecirsem diyorum. Bi fıçı mi bulsam kendime? Cidden turkiyedeki hayatın hizına yetişemiyorum. Sağlığım bozuluyor iyice.
  • damdanakan  (07.05.16 01:11:08)
Cacık hep bu gündemler. Neler geldi geçti. Türkiye'de gündem takip etmiyorum çünkü hiçbirinin uzun süreli yankısı olmuyor. Millet aç, açıkta işinin derdinde kimsenin sikinde değil gündem.

  • ThomasJefferson  (07.05.16 01:13:28 ~ 01:14:06)
vize dısında hıcbırını okumadım umrumda degıl

bu arada o yavsak husnunun allah belasını versın
  • hopp  (07.05.16 01:24:19)
gündemi takip etmekten vizelere zor çalıştım.
Artık şehit haberlerine falan bakmıyorum bile çok sıradanlaştı.
Kilise roket düşme haberlerini takip edip mutlu oluyorum fare gibi geberdikçe onlar.

AB vize sürecinin donacağını zaten biliyordum bana sürpriz olmadı.
Şu son Davutoğlu olayı baya ısıttı gündemi falan.

Harbiden yoruyor insanı evet.
  • Nox  (07.05.16 01:37:07)
Hep ic karartıcı ne yazık ki :( ... nox gülüyor musun? Kacirdigim birşey mi oldu? Can gidiyor oyle dusunuyorum ben...

  • siyahtuval  (07.05.16 04:15:00)
İnsan bazen buradaki yorumları da okuyunca şok oluyor...

Thomasjefferson +1
  • mza  (07.05.16 07:33:11)
onlar geberdikçe mutlu mu oluyorsun @nox?
bu ülkenn bazı insanları da yordu evet...

  • arkburak  (07.05.16 09:45:35)
Yahu arkadaş anlayın artık bu insanlar sizin düşmanınız. Bu basit bir siyasi farklı görüşün ötesinde. Siyasi görüş ayrılığı dediğin MHP ile CHP arasındaki şeyler.
Kabullenin artık bu adamlar sizin düşmanınız. Kim bunlar biliyor musunuz ?
Dayak yiyerek öldürülen çocuğa iyi olmuş vatan haini diyen adamlar.
gece sokağa çıktı diye tecavüze uğrayan kadına ne işi varmış o saatte diyenler.
Yüzlerce subay hapiste sahte delillerle hayatları kaydırılırken vatan haini diyenler.
Şehrine gelen üniversite öğrencisine sağılacak inek ve orospu muamelesi yapan adamlar bunlar.

Lan daha düşman olarak görmeniz için napmaları lazım illa gelip evini basıp ailene tecavüz mü etsin ?

Yok öyle Hitler'e oy verip de '' ama ben savaş istemiyom yeeeağğğ '' demek. Kafana yersin bombayı fareler gibi ölürsün işte.
Zamanında ama dindarlar çok eziyet çekti yiağğğğğ dediniz şimdi o dindarlar ananızı belliyor müstahak gerçi size.

AKP'nin kullanışlı aptalları olmaya devam edin.

Gülmeyi geç internet üzerinden kilislilerle dalga bile geçiyorum fare gibi öleceksiniz hepiniz %65 oy verdiğiniz adam başkanlık derdinde siz geberirken diye.
  • Nox  (07.05.16 09:56:50 ~ 09:59:26)
Millet niye aç, açıkta ThomasJefferson? Gerçek şu ki; milletin aç açıkta olması uzun süreli yankının ta kendisidir. Senin adına kararlar alan bi organın ne yaptığına ne ettiğine bakmadan alınan kararların sonuçlarını yaşamak zorunda kalmak akıl karı bi tutum mu? Bence değil.

  • hayat aklini konusacak bir filozof uret  (07.05.16 10:07:10)
ben 6 yaşında ölen çocuğu o kişilerle bir tutamıyorum @nox, evet bilmeden etmeden oy verirsen ezbere böyle olur okey ama ölmek hiçbir şeyin karşılığı değildir, kimse hak etmez, belki tepkisiz kalabilirsin ölümlerine; fakat sevinmek üstüne üstlük bunu fare gibi öleceksiniz şeklinde betimlemek hiç hoş değil...

  • arkburak  (07.05.16 10:09:04)
@arkburak benim de 6 yaşındaki çocuğu sorumlu tutacak halim yok elbette hatta kurunun yanında yaş da yanıyor. Ama ben eminim ki şuan gitsen Kilis'e o adamlar hala '' yav gardaşım roketi hökümet mi atıyor sanki allaalla '' kafasındalardır.
İddia ediyorum yarın seçim olsa AKP gene 1. parti çıkar.

  • Nox  (07.05.16 10:17:24)
cahiliyet...ne diyeyim ki. seçimlerinden sebep ölmeyi yine hak etmiyorlar elbette ki.
adam bu tarz insanları yönetmeyi çook iyi biliyor zaten, analiz budur işte..

  • arkburak  (07.05.16 10:28:40)
millet kendisi ile ilgili olan kısımları takip edip diğerlerini sallamıyor.
çevremde bir sürü yoksulluk içinde yaşayan insan görüyorum, hepsi senden benden mutlu.
bi "allaha çok şükür" demesi var ki sanırsın cebinde balya para ile geziyor.
bu adama; gsmh bu kadar de anlamaz, enflasyon şu de anlamaz ama de ki şunlar dinsizmiş işte o zaman ortalığın mınakoyar.
ve insanların vize olayında, bu derece olacak beklentisinde olmaları beni çok şaşırttı.
  • seyduna6687  (07.05.16 10:44:42)
geçen gün buna benzer bir başlık açacaktım:) evet haklısın gündemde yıllardır güzel bir haber yok. hoş ne zaman oldu ki. burası türkiye der çekilirim fazla kafa yormam.

  • nothing in my way  (07.05.16 11:22:53)
Yanlış anlaşılmışım. Gündem benim umurumda başka kimsenin umurunda değil. Halk ne olduğunu duymuyor bile. Kilise roket düşmüş diyorsun "Alla alla?" "yok canım" diyor. Halk böyle olunca bu millete ne olduğu benim de umurumda olmuyor tabii geberebilirler, hakları da yenilsin. Oy vermeye devam ediyorlar zaten haşerat gibi.

  • ThomasJefferson  (07.05.16 11:29:29)