Başlangıç Sayfası Virüsünü Nasıl Temizlerim?

Laptop'ı her açtığımda vicevice.com diye bir site başlangıç sayfası olarak chrome da açılıyor.sık kullanılanlar filan da hep değişmiş oluyor. Uzamtılar gidiyor. Oturum açıp sonra olayı düzeltsem de bu olay tekrar ediyor.

Geçenlerde bir program indirirken oldu bu. Programı ekle kaldırdan sildim olmadı; çalışmalarım olduğu için çok geri tarihe sistem geri yükleme yapmadım.

Defender çalıştırdım, malware, spyware, virüs bulamadı.

Microsoft safety scanner indirip tarattım; o da bir şey bulamadı.

Sizce bunu nasıl düzeltirim?

Not: ayarlar kısmında başlangıç sayfası, vs. her sefer düzeltme yapıyorum ama laptop yeniden başladığında ayarlar hep bozuluyor.

malwarebytes programi ile taradin mi? o baya basarili bu konuda

  • jedilance  (06.05.16 13:46:51)
deniyorum şimdi.

programın indirilebilir temiz linkini de verirseniz çok makbule geçer.

teşekkürler.
  • harry tuttle  (06.05.16 13:49:18)
Şunu denediniz mi? : malwaretips.com

  • teknikekip  (06.05.16 13:58:11)
1. www.malwarebytes.org bununla tarat
2. www.bleepingcomputer.com 1. tarama bittikten sonra bilgisayarını yeniden baslat hiçbir şekilde tarayıcıları açma o şekilde kalsın. adwcleaner bu linkten indir. çalıştır kücük bir güncelleme yapar ardından taramayı başlatabilirsin.

2. programın taraması bittikten sonra yeniden baslatma isteyecektir. pc tekrar açılınca tarayıcılarını kontrol et aksi halde bana mesaj atarsan seve seve yardımcı olurum.
  • atymaty  (06.05.16 18:32:14)