Avrupa Gezisi

Merhaba,

Haziran sonu için Hollanda Almanya Fransa Çek Cumhuriyeti vs civarlarına 10 günlük bir gezi yapmayı planlıyorum.

Gezi için şehirler arası seyahatte (özellikle ülkeler arası geçişlerde) hangi tren-gezi sitesinden faydalanabilirim?

Bir maliyet ve zaman planlaması yapabileceğim siteleri, önerebileceğiniz (tecrübelerinizi aktarabileceğiniz) blok sayfalarını da yazabilirseniz çok sevinirim.

Teşekkür ederim.

Modlar bunu yukarıda tutabilir mi?

fransa'dan hollanda, hollanda'dan alm. ve ordan çek'e geçmen en makulu duruyor. ya da tam tersi. önce rotanı belirle. 10 gün için dört ülke çok fazla bence. hem sürekli indi bindi olur, hem gideceğin ülkeler yakın değil. hızlı trenle fr-hol arası 4 saat. fakat oldukça pahalı, ryanair seçeneğine bak derdim ama paris'in en uzak havaalanından kalkıyor, haliyle uçak da ekstra zaman ve paraya denk gelir.

fr-hollanda arası biletin için şuraya bakabilirsin: www.nsinternational.nl

nerede ne kadar kalacağına eminsen booking.com'a gir. otel bak kendine. maliyet planlaması yapan sitelerden çok yardım alabileceğini de düşünme. zira gittiğin yerin yabancısı olduğun için netten baktığınla karşına çıkan asla örtüşmüyor. fransa ve hollanda çok pahalı. ispanya'da 1.80 euroya satılan starbucs filtre kahvesi hollanda da 4 euroydu. hollanda konaklamak için de diğer ülkelere nazaran daha pahalıdır.

hollanda'dan almanya'nın neresine geçeceksin. berlin çok uzak mesala. biraz daha detay verirsen burda bilen çok kişi var daha iyi yardımcı olurlar.
  • mula  (05.05.16 15:52:53)
birincisi, modlar bunu tabii ki yukarida tutmaz. neden tutsunlar ki? cok mu elzem bir sey?

ikincisi ve soyuya cevap niteliginde: hocaaaa almanya, kocaaaa fransa. nereden nereye gideceksin?

almanya baglantili yolculuklar icin www.bahn.de'ye bakabilirsin ama burada tren biletleri ucak biletlerinden daha pahali oldugu icin otobusu oneririm, onu da busliniensuche.de'de bulabilirsin.
  • letheavendangered  (06.05.16 00:11:14)