Google Dökümanlar'a Alternatifi

Merhaba,

Çalıştığım firmadaki proje dosyalarını Google Docs'da paylaştığım ve firma internetini kullanarak giren yaklaşık 50+ kullanıcının da kontrol etmesi gereken dökümanlarım var. Birkaç haftaya dek yaptığım değişiklikleri giren her kullanıcı anlık olarak görebiliyordu.

Ancak firmanın sağladığı internetteki güvenlik durumlarından dolayı Google Docs'a ulaşım çok fena sekteye uğradı. Firmanın internetini devlete bağlı kurum kontrol ettiğinden Bilgi İşlem'e bu yönde bir talep yapmam yakın gelecekte pek mümkün değil. Ben de bunun için Docs'a alternatif olabilecek, Excel'de oluşturduğum verileri indirmeye gerek kalmadan linke erişimi olan herkesin görmesini sağlayabilecek bir yer arıyorum.

Not: Aynı lokal internet ağında değiliz. Kullanıcılar, İstanbul'un dört bir yanına dağılmış.

Var mıdır öneriniz?

Onedrive'da Excel online var.

office.live.com
  • chicha  (05.05.16 12:35:55)
yandex disk
mesela dosyayı atttın.
o klasörü paylaşıma açıyorsun
link oluşuyor
onu da atarsın istedigine
  • kingcyrax  (05.05.16 12:45:14)
Eger office 2016 kullanıyorsanız Onedrive muhteşem.

  • babilbaligi  (05.05.16 13:32:40)