Hıdrellez dilekleri

Geçen senekiler tuttu mu ne oldu ?
inanmayana saygım sonsuz.DAlga geçmeyin kafi.
nası dilediniz ne yaptınız?
iyi çalışmalar :)

Ahaha benimki tutmadı da, bir arkadaşımın (erkek) 8 yıllık birlikteliği vardı evlenmek istiyordu, kendisi kağıda gelin çizdi ve geçtiğimiz Şubat'ta evlendi.

Ama başkasıyla :)

Kıssadan hisse: Dileğinizi detaylı yazın, böyle yanlış adres olmasın :)
  • lcha  (05.05.16 10:53:46 ~ 10:54:15)
@Icha aman allahım en korktuğum hahaha 8 yıllık ilişkiden hemen sonra evlenmeside süpermiş :D

  • Esinsin  (05.05.16 10:58:03)
ben bilmiyorum ya nası dileniyo. bu sene ben de dileyeyim mi bişeyler? nası oluyo acaba ?

  • interview with the vampire  (05.05.16 10:59:50)
@interview with the vampire
bende bilmiyorum bilen varsa gelsin anlatsın :)

  • Esinsin  (05.05.16 11:01:08)
@iwtv kağida bi seyler yazip uçuruyosun bi yerden, denize atiyosun, ya da taslarla gül agacinin altina dileginin resmini cizmeye calisiyosun ya da kagida resmini yapip birakiyosun, kumsala resim ciziyosun, dilek dileyip her dilek icin denize tas atiyosun falan bir suru sey var :D

  • aquarium  (05.05.16 11:03:21)
@aquarium teşekkürler :)
en geçerlisi hangisi bari öyle yapalım :)))

  • interview with the vampire  (05.05.16 11:05:10)
Valla en gecerlisi hangisi bilemiycem ama gül agaci ve dilegi somutlastirmak onemli galiba. Şeklini şemalini benzetmeye calisiyorlar :))

  • aquarium  (05.05.16 11:12:42)
ne zaman gül ağacı bulup dibine dileğimizi bırakıyoruz? bu gece yarısı mı :)

  • evde liyakat kalmamis  (05.05.16 11:21:43)
Bizim evdekiler 5 mayıs gecesi geceyarısı olmadan gül ağacının dibine gömerler dilekleri olur biter.
kimisi de o dilekleri alıp ertesi sabah denize atarmış ama bizimkiler yapmıyo öyle şeyler. İçinden gelerek yap yeter. herkesin farklı farklı adetleri var.
Benim dileklerim gerçekleşir genelde o yüzden korkarak dilerim. yanlış birşey dilersem de benim için hayırsız birşey olursa diye. gerçekten detaylı dilek dilemek lazım.
  • innerbliss  (05.05.16 11:30:26)
Son beş yıldır aynı şeyi çiziyorum beşinde de olmadı. Öyle çok uçuk bir dilek de değil ama pes etmeyeceğim bu sefer renklendirerek çizeceğim, belki daha anlaşılır olur :p

  • 1a2b3c4d  (05.05.16 11:32:59)
@innerbliss benim için dilesene bişi :)

  • lcha  (05.05.16 11:45:57)
Yine mi kacirdim hidrellezi tuh

Benim dileyecek bir seyim yok ama geyigine biseyler cizmek istiyodum :/ seneye artik
  • la noix  (05.05.16 11:47:51)
@lcha söyle eğer senden başka kimseyi etkilemeyecek iyi niyetli birşeyse dilerim gerçekten

  • innerbliss  (05.05.16 11:51:16)
biz gündüzden dilekleri kağıtlara çiziyoruz güzelce. @Icha'nın dediği gibi detaylı çiziyoruz ama riske atmıyoruz :) sonra o kağıtları katlayıp küçük keselere koyuyoruz yanına da 5 10 kuruş bozuk para ekliyoruz. akşamına da samatya sahilde toplanıyoruz kimi tebeşir getiriyor, kimi ateş yakmaya çakmak, tahta falan getiriyor bi güzel toplanıyoruz. önce kayalıklara çiziyoruz dileklerimizi. sonrasında o bozuk para ve dileklerimizin olduğu keseleri denize atıyoruz. peşinden gül ağacının dibine kibrit çöpüyle çiziyoruz ne istiyorsak. en sonunda da ateş yakıp atlayıp günü bitiriyoruz. şamanlık çok güzel gelsenize :D

2 sene önce düğünümden 1 hafta önceydi hıdrellez. her bulduğum yere para, çeyrek altın falan çizmiştim. umduğumuzun 3 katı falan gelmişti takılan takılar. o sene şahane tutmuştu dileklerim :D

hee bi de paraların yanına köpek çizmiştim köpek de alsak keşke diye. kayalıklarda resimleri gören birileri demişti para benim köpeğim olsun mu demek istemiş napmış burdaki demişlerdi çok gülmüştüm :D

geçen sene de yurtdışı gezeyim diye eyfeli, pisa kulesini falan çizmiştim. onun yerine yurtiçinde deli gibi gezdik. ucundan da olsa tuttu dilekler

bakalım bu senekiler ne olacak :)
  • kakamelsokoban  (05.05.16 12:17:19 ~ 12:19:40)
Detayli derken nasil detayli ? Isimde mi yaziyorsunuz ? @kakamelsokoban

  • Esinsin  (05.05.16 13:29:07)
yani mesela "evleneyim " deme. "mutlu bir evliliğim olsun" de. Gibi.
Bir de "x kişiyle evleneyim değil de benim için hayırlı olacak biriyle evleneyim gibi.

  • innerbliss  (05.05.16 13:39:09)