[]

mavi yeşil algler

Merhaba Arkadaşlar,

Mavi yeşil alglerin bir bölgeyi yoğun olarak kaplaması ne anlama gelir? teşekkürler


 
ötrifikasyon


  • want2die  (05.05.16 09:38:16) 
yani bir bölgede artması o bölgede çevre kirliliğinin arttığı anlamına mı gelir? yoksa bu alglerin var olan çevre kirliliğini önlemeye çalıştığı anlamına mı?


  • dengelisiz  (05.05.16 09:47:53) 
(bkz: ötrofikasyon)


  • nedendir bilinmez  (05.05.16 09:56:21) 
alglerin kirlilik azaltma gibi bir vazifesi yok. ortamda nütrient bolluğu varsa bu siyanobakteriler coşar. hekzavalent kromu indirgeyen bakteri bile var ama bunu kendi metabolizması için yapar, dünyayı daha yaşanabilir hale getirmek için dğeil.
doğada hedef yoktur, aksini düşünen "kurban olduğum rabbim ne güzel denge yaratmış" mertebesini aşamamıştır.

  • kargn  (05.05.16 10:00:53) 
algler azot ve fosfor takviyesi ile kontrolsüz çoğalıyor. genelde kontrolsüz tarımsal ilaçlama ve gübreleme sonucu yüzeysel akışlarla su kaynaklarına besin taşınıyor. algler su ortamında hakimiyetini ilan ediyor. oksijeni bitiriyor. suyun yüzeyini kapatıp güneş girmesini engelliyor. başka canlılara yaşam alanı bırakmıyor. su ortamı bataklığa döküyor işte yavaş yavaş. pis koku ve pis görüntü. canlılık yok.

şimdi tarif edince baktım da insanlar gibiymiş la bunlar da.
  • want2die  (05.05.16 10:08:30 ~ 10:09:48) 
Sevgili arkadaşlar, 3. Sınıfa giden üstün yetenekli çocuklara nasıl anlatılır? Onların seviyesine uygun olarak yazabilir misiniz? Teşekkür ederim.


  • dengelisiz  (06.05.16 16:38:52) 
algler yemeği bol buldu mu çok hızlı çoğalır. sayıları artınca sudaki bütün yiyeceği yerler. balıklar aç kalır ve ölür.


  • want2die  (07.05.16 00:03:29) 
doğada tasarlanmış amaç olmaz. çocuklar bunu anlat. anlatamıyorsan, başka hiçbir şey anlatma. durduk yerde bulandırmış olursun.


  • kargn  (09.05.16 10:29:02) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.