Satis vaadi sozlesmesi ile ev alanlar, tapusuz ev satiyo itneler...

Selam Dumankayalar,

Var mi satis vaadi sozlesmesi ile ev alan, tavsiyelerde bulunabilecek birisi, mesela Nakit miktari, yapilacak sozlesmede dikkat edilecek hususlar.. Tapu yok ortada, Neredeyse bitmis bir sitede bir daire, yani oturulmaya hazir gibi gorunen bir daire. fakat kat irtifaki (ne demekse) tapusu muteahhit degil de arsa sahibindeymis... arsa sahibi de projenin teslimi sartini kosmus muteahite, tapulari vermek icin... Ya da tamamen goy goy a geliyoruz ve hersey yalan...

sakın ha uzak dur tapusuz evden.
Öncelikle nereden alyorsun, mütehit kim, kurum kim, dairenin durumu ne?
işkillendiysen uzak dur
  • basond  (04.05.16 21:12:04)
@basond : Tuzla da 6-7 tane daha benzer isler (50 - 60 dairelik siteler )yapmis bir muteahit, 30 40 yildir piyasadaymis... Israrla tapularin daire tesliminde verilecegini ve uzerine kredi cekilebilecegini soyluyor.. Bu arada evler asiri guzel, ve konumuna gore cazip sayilabilecek kadar hesapli..

  • denemebirikiüç  (04.05.16 21:34:39)
yeni yasa ile maketten ev satışları sınırlama getirildi en çok esenyurt bölgesine yükseklik şartı getirilmesi ile kopmalar yaşandı. satış vaadi ile alınan konutlar zamanında teslim edilmemesi yada sözleşmeye aykırı teslimde tüketici mahkemeleri yetkilidir sakın asliye mahkemesine gidip zaman kaybetmeyin. Mahkeme kararı ile ayıplı mal satışı geregi para iadesi tazminat kira bedelinde yoksunluk gibi konularda hakkınızı arayabilirsiniz, şayet şirket batmamışşa....

köklü firmalarında bile imar kanunu ve belediye ruhsat iskan işlemlerinde duman oldugu inşaat sektöründe 1 koyup 3 alıcam, lansman fiyatı topraktan daire aldık diye kar etme mantığı her zaman kar getirmiyor iskanı alınmış kat mülkiyetli daire almak candır gerisi heyecandır...
  • Fritz-X  (04.05.16 22:35:08)