sirt, omuz, omurga ağrısı

Dışarıda olucam gece 12'ye kadar. Spor yapamiyorum. Ne kullanayim? Feci bi ağrı, kirlenme söz konusu. Bir de akşama dort saat otobüs yolculuğu yapacağım. İyice katlanılmaz bi hal almasından korkuyorum.

Bir de bu ağrılar kroniklesti. Ne onerirsiniz? İleride başıma iş açar mı? Kuyruk sokumumdan enseme her yerim tutulmuş vaziyette uyaniyorum her sabah

Kirlenme = kitlenme

  • damdanakan  (04.05.16 15:37:25)
geçici çözüm kas gevşeltici hap yada krem sür
kalıcı çözüm bilmiyorum

  • basond  (04.05.16 15:51:48)
Farkında olmadan stres yapıyor olabilir misiniz ? Ben de bir ara muzdariptim bundan, zamanla geçti. Tabii özellikle oturma şeklinize de dikkat etmeniz gerek.

  • sytemofadownmanyagi  (04.05.16 16:02:21)
valla bi vakit bulursan kas gevşetici+ağrı kesici iğne yaptır. yarına kadar götürür o seni. sonrasında bir fizik tedavi uzmanına başvurup bu işe kalıcı çözüm bul. geçmiş olsun qanqa

  • cekilmis gayfe  (04.05.16 16:07:17)
yaklasık aynı nedenlerden hastaneye gittim , ortopedi uzmanına gorunmeye ama beni oradan yönlendirme ile noroloji uzmanına yolladılar.

hoca bir yarım saat kadar sadece benle ilgilendi değişik değişik testler yaptı ,sol elin burnuydayken soyle yap bir ayagın havadayken sunu yap gibisinden bi 30-40 hareket yaptırdı. röntgen filanda cektirdi

extradan ortopedi uzmanına da görün, bir sorun varsa o fizik tedavi uzmanına yönlendiriyor

1-2 gun agrılardan cok rahatsız olursan sağlam agrı kesici kas gevsetici alman gerek . standart seyler kesmıyor agrıyı.
  • bnmzz  (04.05.16 16:52:05)
Yatagi degistir

  • la noix  (04.05.16 17:25:52)
yatak denmiş, evet genelde konforsuz yatak ağrı yapar. bir diğer sık sebep de postür(duruş) bozukluğu. otururken dik oturmaya, öne fazla eğilmemeye(kısacası kamburu çıkarmamaya) filan dikkat etmek lazım, o da genelde sırttan omuzlara ve boyna yayılan ağrılar yapıyor.

  • sokaktakiyabanci  (04.05.16 22:15:45)
Evet, kendimi bildim bileli kambur dururum. Yaşlandıkça yediğim hurmalar tirmalamaya başlıyor :/

  • damdanakan  (04.05.16 22:54:28)