Türkiyeye vizesiz schengen girisi hakkinda

konu gerceklesip, gerceklesmemesi degilde, mesela ben suan hususi pasaport ile kac ulkeye girdim, ulkeye giriste sadece ne icin geldigini soruyorlar donus sorana da daha almadim bileti diyorum o kadar, kalacak yer bile sormuyorlar. kaliyorum boyle bir sure istedigimde de terk ediyordum ki bu sure 90'a kadar cikabilir, ama bu da geciciysi pasaportun sonuna geldim.

schengen vizesiz olursa bunun aynisi olmayacak mi? bileti alan 90 gune ya da turkiyeye ne kadar taninirsa o kadar sureye kadar kafasina gore turist olarak kalabilir mi? kapida tek tek detayli herkesi
degerlendirmeleri cook zor gibi, ilk girenleri sorguya kesin cekerler ki benimde basima geldi. onu da mantikli cevap verince gecirmeleri muhtemel.

Vizesiz giriş olunca elini kolunu sallayarak giremeyeceksin. Yine aynı gümrük sorgusu olacak. Sadece pasaportuna vize etiketi yapıştırtmak için konsoloslukta vs. uğraşmayacaksın. Pasaportla giriş yapıp benzer soruları yanıtlayıp belli bir süre kalacaksın. Gümrük polisi zaten kalabileceğin son tarihi mühür olarak vuruyor pasaporta.

  • himmet dayi  (04.05.16 11:32:29)