karpal tünel için egzersiz?

iki bileğimde de karpal tünel başladı. gün boyu tablet, telefon, bilgisayar, araba direksiyonu derken elleri kaybettik. yüzük ve serçe parmaklarımda hafif ağrı, ısınma ve yer yer uyuşma var. yani karpal tünel sendromuna doğru gidiyorum...

bunun tedavisi nedir? nasıl yapılır? doktora çıkmadan önce yapılabilecek hafif egzersizler var mı? bilenler, daha önce bu hastalığı geçirenler bilgilendirebilirse çok sevinirim.

babamın bir bileğinde çıktı bundan. doktor cırt cırtlı bir koruma bandı verdi onu takıyor sürekli. bi de lastik bişeyleri sıkıp bırakma gibi bi egzersizi vardı yanlış hatırlamıyorsam. ağır kaldırmak yasak.

  • interview with the vampire  (04.05.16 09:43:33)
ben youtube'da bulduklarımı yaptım, hala da yapıyorum. artık neredeyse hiç sorun yaşamıyorum ama ellerim yorulunca yine yapıyorum bunları :D

www.youtube.com

Aslında bilekleri zorlayacak şeyler yaptıktan sonra herkesin rahatlamak için yapması lazım.
  • pokerface  (04.05.16 10:28:17)
bunu biraz inceleyin
science.slashdot.org

  • jimicik  (04.05.16 10:36:57)
Aynı dertten muzdariptim. gittiğim doktorun bana tavsiyesi 15 gün bilgisayara dokunma oldu.

  • trocero  (04.05.16 13:20:13)
aynı sebeplerden dolayı 10 yıldır tendinitten muzdaribim. bir süre zorlama, mümkün olduğunca az yüklen. derhal ergonomik klavye al (tavsiyem microsoft)
erken davranırsan fizik tedavi de faydalı oluyor.

  • fog weaver  (04.05.16 17:01:17)