[]

Aero bilet sorusu

Selamlar,

Gecen ay aerobiletten munih-ankara bilet aldım. Odemenin ardından aerobilet biletimi gonderdi. Kontrol ettim isim soyisim filan hersey dogruydu. Ucusum yarın diye birde lufthansanın sitesinden kontrol edeyim dedim ki birde ne göreyim. Benim isim soyisim arasında "mr" yazıyor. Yani "İsim Soyisim" yazması gerekirken, "İsimmr Soyisim" yazıyor. Rezervasyon numarası bilet numarası filan hepsi aynı iki taraftada ama sadece isimde böyle bir fark var.Sizce bu normal mi? sanki ajans üzerinden oldugu için böyle yapmıslar gibi geldi ama emin olamadım.

Sizce sıkıntı yasarmıyım? Su anda yapabilecegim birşey var mı?

 
lufthansa'ya mail at.

muhtemelen problem olmaz, ama olursa da gözünün yaşına bakmayacakları için önlemini al.
  • antikadimag  (03.05.16 19:53:21) 
normal, benzer bir durumda problem yaşamadım yaşamazsınız. benzer tartışmalar:

www.tripadvisor.com

ek olarak;

faq.ebookers.com

diyor ki;

Airline computer reservation systems are not able to process spaces between names, so they will always appear joint and you will not have any problems when boarding your flight. The same happens with double-barrelled last names, or first names that are hyphenated - our systems can't show the hyphen that separates the two names.

For example, it's easy for them to identify that "smithjohnmr" is the same as "Mr John Smith" in a passport.

Türkçe'si;

havayolu firmalarının sistemleri boşluk algılamıyormuş. başa koyunca da karışıklık olabiliyor diye Mr ortaya konuyormuş. problem yokmuş, çok normalmiş.
  • prodeq  (03.05.16 20:20:43 ~ 20:23:02) 
lufthansa grubuna ait swiss air'in kendi sitesi üzerinden bilet aldık isim bahsettiğin şekilde görünüyor. sorun olacağını sanmam.


  • holydreamer  (03.05.16 21:41:53) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.