psikoterapiden fayda sağlayan var mı?

iyi bir doktorum var ama biraz pahalı. açıkçası çok uzun süreli gidecek maddi gücüm yok. ilaç tedavisi artık etkisini yitirdi gibi, sıkıntılarım çok fazla. günlük yaşamımı etkiliyor. acaba psikoterapi görüp de faydasını gören var mı? yoksa sırf ilaçlarla da iş götürülür mü? depresyon, majör depresyon temelli bir sıkıntı var diyelim. en az ne kadar süre devam etmek gerekir ki etkileri görülmeye başlansın?

psikoterapi maceralarınızı okumayı merakla bekliyorum.

danke.

Ben bes aydır düzenli gidiyorum. Normalde iki ayda sonuç alınan bi yöntem uyguluyormus ama bende işe yaramadı. Daha önce okb için uç ay başka bi doktora gorundum, o bayağı ise yaramıştı. Doktorla uyuma bakıyor herhalde ya da zaman geçtikçe problemleri çözmek guclesiyor. Bilmiyorum.

  • damdanakan  (03.05.16 12:02:35)
1 sene terapi + ilaç tedavisi devam ettim. Şimdi ilacı bıraktım sadece terapiye gidiyorum. Yalnız 1 sene boyunca her hafta gittim ve faydasını kesinlikle gördüm. Hatta şu an 2-3 haftada bir gittiğim de oluyor, kaytarıyorum arada.

Benim doktorum da tuzluydu ama başka şeylerimden kısıp gittim devamlı, iyi ki de gitmişim.
  • orange coffee  (03.05.16 14:26:54 ~ 14:27:36)
psikoterapi mdb'nin olmazsa olmazıdır desek yeridir. sırf ilaç etki eder mi? belli bir düzeyde evet. ama psikoterapiyle beraber çok daha iyi. tuzlu bir yere gitmesen de düzenli olarak aynı hekimin seni görmesinde fayda var, çünkü seni daha iyi tanıdığı için tedavi daha efektif olur.

çok geçmiş olsun.
  • sokaktakiyabanci  (04.05.16 22:21:36)