kamuda çalışanlar

vergi dairesinde suyumuzu sebilimizi. tuvalet kağıdımızı kendimiz alıyoruz. diğer kurumlarda durum nasıl?

tuvalet kağıdı kurum, su biz

  • la noix  (02.05.16 18:44:43)
adalette de öyleydi. her ay maaştan 7 lira gibi bir şey kesiyordu mutemet.(dilekçe almışlardı bunun için) tuvalet kağıdı, peçete, su onunla alınıyordu. bazı aylar para artınca yemekhaneye turşu, mayonez,ketçap aldıkları da olmuştu:)

ama tabii bahsettiğim kurumda 300 kişi filan çalışıyordu, sayı azsa onla uğraşmıyordur kurum, kendiniz alın diyebiliyor olabilir. bir de tabii hizmet verilen bir kurum olduğu için bunlar zaten alınıyordu, o yüzden iş yükü yaratmıyordu alımları.

çay ocağınının malzemeleri de gene cepten. devletin böyle şeylere para ayırması biraz saçma olurdu.
  • red g  (02.05.16 19:50:22 ~ 21:00:36)
Bizde 35 kesiliyor. Tuvalet kagidi alınıyor. Bir de evlenenlere falan altin alınıyor o parayla :)

  • bu benim teorim  (02.05.16 19:56:25)
su ve tuvalet kağıdı dediğimiz şey mutlaka olması gereken şeyler. işte çalışmak için bir şeylere para ödemek çok saçma geliyor. perdeleri bile memurlar alıyor. sadece bizim kurumda mı bi sorun var onu öğrenmek istemiştim. teşekkürler.

  • cilekli krep  (02.05.16 20:33:21)
tuvalet kağıdı tamam da suyu niye kurum karşılamalı? sizin eve damacana suyu belediye bedelsiz mi getiriyor?

  • la noix  (02.05.16 20:39:41)
o nasil bir sey yaaa. su sebili yerine cay ocagindan su soyluyoruz o da piyasanin yari fiyatina neredeyse. diger seyler dogal olarak ucretsiz. cok sasirdim.

  • bim tribi  (02.05.16 20:47:23)
tuvalet kagidini kurum aliyor. Suyu hatta cayi, sekeri filan da biz aliyoruz.

  • nevrotik  (02.05.16 20:49:36)
bizde ikisi de beleş.

  • tolgan  (02.05.16 21:18:09)
Tuvalet kağıdı kah kurum kah biz, su ve sebil biz.Çay may da biz.

  • aychovsky  (02.05.16 21:20:19 ~ 21:20:35)
la noix valla tuvalet kağıdını da belediye vermiyor biz evimizde kendimiz alıyoruz.

  • cilekli krep  (02.05.16 22:21:28)
kurumun cebinde akrep var. mükelleflere aldırıyordur kesin :)

  • cilekli krep  (02.05.16 22:27:16)
ironiden anlamıyorsan şu örneği vereyim o zaman
avm'ye gittiğinde suyu dağıtıyorlar mı? tuvalet kağıdı tuvalette var mı?

su ve tuvalet kağıdına gelene kadar verdiğin gelir vergisini bi düşün bordrodan. en azından suyu da tuvalet kağıdını da direkt sen kullanıyorsun. duble yollara ya da ayakkabı kutularına girmiyor
  • la noix  (02.05.16 22:50:34)