Askerlik Durum Belgesi

2014 haziranda yurtdışından mezun oldum ve denkliğimi de yaznılmıyorsam mezun olduktan 1 sene sonra filan aldım.Askerlik için herhangi bir tecil işleminde bulunmadım.mezun olduktan sonra 2 sene tecil hakkı varmış fakat bu gün e devletten baktığım zaman şu yazı ile karşılaştım

ASKERLİK DURUM BELGESİ SORGULAMA SONUÇLARI (*)
AŞAĞIDA KİMLİĞİ YAZILI YÜKÜMLÜNÜN 31/12/2018 TARİHİNE KADAR ASKERLİK İŞLEMLERİ
YÖNÜNDEN BİR SAKINCASI YOKTUR.
ERTELEME NEDENİ : 35C ÖĞRENCİ EYT

askerlik durum belgesine göre 31 12 2018 e kadar tecilli gözüküyorum.. bu durum belgesi yanlış gösterme vs durumu var mı ? çok şaşırdım tecilli görününce normalde haziranda işlemlerin yapılması gerekiyordu gitmek için.. sanırım tecil ettirmedim diye sistemde öğrenci gözüküyorum ama onu da her sene kontrol ediyorlarmış.. hiç sesimim çıkarmayıp bu şekil devam mı etsem yoksa yarın öbürgün o sistemdeki yanlıştı vs deme hakları var mı acaba?

2 sene tecil hakkini baslatmak icin dilekce vermen lazim son yoklama esnasinda (son yoklama mezuniyetten hemen sonraki aylar icinde yapilir). Zaten bu islemi yapmadiysan ve dilekce vermediysen normal duzenekte su an yoklama kacagisin, para cezasi var. Otomatik degil o tecil islemi, bir hak, senin baslatman lazim. Herkes o hakki kullanmiyor.

Even muhtemelen sistemdeki durumun yanlis su anda ve yeni belgelerin gitmediginde sistem durumu anlayip olmasi gerekene döndürür.
  • robokot  (02.05.16 16:08:01 ~ 16:08:40)
2 sene tecil siz ne zaman giderseniz gidin, götürdüğünüz mezuniyet belgesindeki tarihten başlar. yani gitmemenin hiçbir faydası yok.

  • prodeq  (02.05.16 17:05:09)