maltepe mi kadikoy mu

veriler;

maltepe:

- site icinde guvenlikli havuzlu gymli
- 1+1 (amerikan mutfak)
- balkon yok
- yeni bina mutfak banyo sifir tertemiz
- servise 10 dk yurume mesafesi
- aidat yaklasik 230 - 250 tl
- kira: 1300-1400 civari
- maltepe (merkeze uzak)

kadikoy:

- eski, en az 20 yillik bina
- 1+1 mutfak ayri bir oda ama kucuk
- balkon olabilir de olmayabilir de
- mutfak banyo sifirlanmis olmayabilir
- servis onunden geciyor
- aidat 50tl ve alti
- kira: 1700 - 1800 civari
- kadikoy (tam merkezde)

ne yapmali karar veremiyorum. siz napardiniz, neden?

kadıköy çünkü seviyorum

  • mutlu yillar sana  (01.05.16 18:59:27)
ben temiz evi seçerim. maltepe ile kadıköy arası ne kadar ki zaten, en fazla yarım saat.

  • devilred  (01.05.16 19:02:06)
maltepe+1

  • valkin rockefeller  (01.05.16 19:02:43)
bi an yatırımlık gibi dusundum derin derin tartıyodum, kesin maltepe. kadıkoy evleri depremde sıkıntı

  • galandar kostumu  (01.05.16 19:08:33)
Yaş kaç? İş/okul nerede?

Ben 30 yaşından küçükseniz ve işe gidişi aşırı zorlaştırmazsa kadıköy derim. O aidat inanılmaz göze batıyor bi noktadan sonra bir de. Söyleyeyim dedim.
  • noluyo yaa  (01.05.16 19:16:49)
Kadıköy derim. Ama sessiz sakin bir sokağı olsun mümkünse.

  • kaderimse np  (01.05.16 19:19:28)
maltepe'deki ev sahile yakın olsaydı süper olurdu. 1300*1400 liraya sahile yakın daireler bulursunuz gibi geliyor. metroya yakın mı ev?

satın almayacağınız için kadıköy bana masraf gibi geldi.
  • free bird  (01.05.16 19:22:16)
Maltepe

Eski evde yaşanmaz. Kadıköyde bahsettiğiniz gibi evlerde arkadaşlarım oturuyor bir yılda baya sorunla karşılaştılar. Kışın ısınamadılar, apartmanın kapısı kırıldı öyle kaldı vs. Hem pahalı hem de merkezi bana çok kalabalık geliyor. Her yer insan seli. Kadıköyde koşuyoluna da bir bakın? Daha sakin güzel ve nispeten merkeze göre ucuz.

Maltepe de anladığım kadarıyla e5 üzeri ormanlık alanlara yakın? Ben de o tarz bir yerde maltepeye yakın oturuyorum gayet mutluyum. Sabahları metroya gitmek ve yol biraz koyuyor ama alışıyor insan.
  • jazzabel  (01.05.16 19:24:40)
maltepe eski ev hep problem çıkartır uzak dur aga

  • gozu acik sevisen yahudi  (01.05.16 19:25:44)
maltepe'den iş ne kadar sürüyor, kadıköy'den ne kadar? ben günde 1 saat daha zaman boşluğu için 200 lira fazla vermeyi de eski evde oturmayı da göze alırım mesela, sen?

  • baba jo  (01.05.16 19:26:06)
bence kesinlikle kadıköy

kadıköy'de iş sonrası veya tatil günlerinde yapacak bir sürü alternatifiniz olur, hayatın içinde olursunuz, bir yere gitmek bir şeyler yapmak için plan yapmanıza gerek kalmaz, evinizden rastgele çıkar takılırsınız.

maltepe'de servise 10dk yürümek yazın güzel de kar kış kıyamette çok küfredersin.
aidat yüksek, gym ve havuzu ne kadar kullanırsın iyi hesap yap
  • azizakin  (01.05.16 19:30:07 ~ 19:31:35)
sahil degil de e5e yakin olmasi tercihim maltepede aslinda cunku toplu tasima cok onemli benim icin. kadikoy zaten sirf bu yuzden degerlendirmeye dahil oldu cunku toplu tasimadan nefret ediyorum mumkun oldugunca merkezde olmayi bu nedenle tercih ediyorum. kadikoyu de cok seviyorum. servis artisi da cok onemli cunku bahsedildigi gibi aksam neyse de sabahlari servise yurumek tam bir iskence geliyor bana ozellikle kisin.

kadikoyde olunca maltepeye gore 15 dk gec cikmam gerekiyor evden.
  • in vino veritas  (01.05.16 19:36:55 ~ 19:39:07)
Kadıköy; çünkü Kadıköy çok güzel.

  • bfm  (01.05.16 19:49:14)
bu sorunun tek cevabı var: işin nerde.

başka hiçbir cevabı yok.
maltepeye taşınıp işine 1.30 saatte gideceksen (trafiği sakın unutma), ama kadıköyde 25-30 dakikada evinde olacaksan. her zmana için kadıköy.
  • tchuck  (01.05.16 19:53:37)
İş yerim ataşehirde

  • in vino veritas  (01.05.16 19:57:34)
kadıköy

7 senedir kadıköy'de yaşıyorum, eski ev o kadar da sıkıntı çıkarmadı. kaldı ki yeni evin sıkıntı çıkarmayacağının garantisi de yok. gıcır gıcır yeni evleri de sevmem, çok ruhsuzlar, bir de üstüne 1500 tane spot döşüyorlar tavana iyice tüylerim diken diken oluyor.

ayrıca sosyal hayattan mahrum kalmayacağınız yer tabii ki kadıköy. evden çıkıp, yürüyerek yeldeğirmenindeki kafelere, barlar sokağına, moda sahile gitmek paha biçilemez. yarım saatte taksim'de, 20 dakikada beşiktaş ve karaköy'desin. marmaray, vapur, metrobüs, metro hepsi ayağının altında. şu şartlar altında maltepe bana baya kötü görünüyor :)
  • gmzo  (01.05.16 20:46:09)