Laptopun sertçe yere düşmesi

Elimin çarpması sonucunda sertçe düştü. Çalıştırdığımda tekra,r tak tak ses geliyor.
Sorun şu ki içinde bolca foto vs var. Programlar var projeler var. Sizce geri dönüşü olur mu?
Ek bilgi vereyim. İlk açıldığında bios ekranı açılıyor.
Boktan Bi durum..

Cihaz Asus bu arada

  • hede hodo  (01.05.16 14:34:05)
icinde HDD mi var SSD mi?

HDD ise durum sikinti. o bios ekrani dedigin ekran SMART ekrani falan olmasin bios acilmaz cunku sen acmadan.
  • jedilance  (01.05.16 14:38:09)
Her ikisi de varmış hocam.

  • hede hodo  (01.05.16 14:43:24)
düşmeyle verilerin silinmez ennnn kötü para verip bi firmaya kurtarabilirsin önemli olan laptopa bir şey olmaması. şu anda çalışmıyorsa önce teknik servise gönder laptobun sorununu çözsünler. verileri düşünme kurtulur onlar

  • freetakilir  (01.05.16 15:00:27)
fan yerinden oynamistir muhtemelen.

  • bohr atom modeli  (01.05.16 15:57:50)
geçmiş olsun.

ses gelen yeri netleştirin. mekanik bir ses mi? yoksa daha sert bir ses mi çıkıyor? çalışırken yere düşürdüysen büyük ihtimal hdd gitmiştir. hirens boot ile başlatabilirsen linuxla calıstırıp verilerini kurtarabilirsin. sadece bios ekranında kalıyorsa diski söküp başka bir bilgisayarda yine live linux çalıştırarak verilerini kurtarabilirsin.
  • atymaty  (01.05.16 16:57:49)
Hard disk tarafından sert Bi ses geliyor. Siz siz olun koltuğun kenarına pc yi koymayın :/

  • hede hodo  (01.05.16 17:56:32)
Şirketteki bilgi işlem elemanları baktı. Maalesf hd ölmüş. Ama laptop'ta sıkıntı yokmuş. Şimdi kesin kez benim bilgilerim gitti. doğru mudur? kurtarılma ihtimali yok yani?

  • hede hodo  (02.05.16 16:41:12)
kurtarılma ihtimali tabiki var. hdd farklı bir pcye baglayın live linux cdsi ile çalıştırın. belki ölü olmayan kısımları o şekilde kurtarabilirsiniz. tabiki açılmama gibi bir ihtimalde var. hddyi farklı bi pcye takınca donma da yapabilir. şansınızı deneyin.

bunu ordaki elemanlar yaparım der yapmaz güvendiginiz birinden rica edin veya siz yapın.
  • atymaty  (04.05.16 05:19:18)
hdd'de kafa kirildiysa cok zor. onceden ugrasmistim oradan biliyorum

  • jedilance  (04.05.16 21:11:21)