Rüzgara maruz kalıp üşüyen anneyi nasıl iyileştiriyorduk?

Merhaba arkadaşlar
Annem bugün ince giyinmiş, sahilde vapurda epey rüzgara maruz kaldı. Boyun fıtığı da var. Kendisi için epey endişeleniyorum. Şu anda üşüyorum, sırtım üşüyor diye titriyor.

Yorganın altına girdi, üzerini battaniyelerle örttüm.
Elektrikli ısıtıcıyı yaktım.
Nane limon da yaptım içi ısınsın diye.
Daha ne yapabilirim?

yeterli. bir süre sonra vücut ısısı normale döner.

  • cekilmis gayfe  (30.04.16 22:59:45)
sıcak su torbası varsa kullanın bende baya işe yarıyor

  • KidLazer  (30.04.16 23:13:09)
Duyurun benim içimi ısıttı :)
Endişelenme, vücut ısısı yükselirken üşüme titreme yapar.
Yaptıkların yeterli bence de. İstersen bir de limonlu asprin yapabilirsin, terlemeye yardımcı olur.
  • hayat aklini konusacak bir filozof uret  (30.04.16 23:20:11 ~ 23:20:32)
geçmiş olsun öncelikle. ateşini kontrol etmişsinizdir sanıyorum fakat yine de sormuş olalım. ateşi çok yüksek değil, değil mi?

üşüyor oldugu hissi bundan kaynaklanıyor olabilir ve örterek vücut ısısını daha da yükseltiyor olabilirsiniz çünkü.
  • olanlaolunmaz  (30.04.16 23:29:07)
Ateşi çok yüksek değil arkadaşlar, çooook teşekkür ederim çok iyisiniz!
Ekşi Duyuru bir aile gibi :)
Şimdi soğuk soğuk terliyor, yorganın altında, o kadar üşümediğini iddia ediyor.
İnşallah sabah da güzel uyanır.
  • damba  (01.05.16 00:48:26)
souk algınlığı için bi ilaç. boğazı acıyorsa pastil. adaçayı falan içirin limonlu. terlesin uyusun düzelir. geçmiş olsun

  • hasmetizm 2046  (01.05.16 00:50:19)
Vitamin ver destek olur iyi olur.

  • babilbaligi  (01.05.16 13:06:41)