saç bakımıyla ilgili bir soru (erkek)

yaklaşık üç senedir her sabah saçlarıma fön çektiğim için biraz seyrelme oldu. şimdi diyorum ki, saçları kazıtıp birkaç sene dazlak kalayım. amacım kaybettiğim saçları geri getirmek değil elbette. sadece mevcut yapısını korumak. işime yarar mı bu?

Kazıtmak işe yaramaz diyorlar. Güçlendirmeye çalışsan ve varolan saçlarını korusan daha iyi olur bence. Buralarda bi uzman arkadaş vardı. Adını unuttum. Gelir belki. Olmadı mesaj kutusundan adını aratırım.

  • kupigometa  (29.04.16 16:56:12)
@kupigometa, daha fazla dökülmesin istemiyorum sadece. genetik bir durum yoksa işe yarar diye düşünmüştüm :( bulabilirseniz çok iyi olur. teşekkür ederim :)

  • lafıolmaz  (29.04.16 16:59:59)
ben saçlarımı 3 numara yaptırdıktan sonra mevcut halinin 2 katı gür ve sağlıklı çıktı.
bi de pırasa gibiydi sonrasında dalgalandı.o neden bilmiyorum.

  • demoniclewinsky  (29.04.16 17:06:23)
@deathrow muş adı. Bu konuda bilgili olduğunu düşünüyorum.

  • kupigometa  (29.04.16 17:23:54)
seyrelmenin sebebinin fön olduğuna eminseniz evet, işe yarayabilir. sadece fön için değil, dışarıdan etki eden her şey için geçerli. çok yoğun kozmetik ürün kullanıyorsanız, hırpalıyorsanız ve bu yüzden seyreldiyse kazıtmak ve dinlendirmek işe yarar diyebiliriz.

ama genelde fönle falan seyrelmez saçlar. mevcut köklerin az miktarı aktiftir, biri dökülünce yerine yenisi çıkar. beslenmeyle veya genetik saç dökülmesiyle alakalıysa sizin seyrelme, kazıtmak işe yaramaz.
  • icim urperiyor  (29.04.16 20:48:12)