yatırım aracı olarak halı saha

arkadaşlar sizce ankara mamak'ta 3 ortak 3 yıl halı saha işletmek mantıklı mı? belediyeden kiralıyorsunuz 3 sene için 120 bin lira gibi bi yatırımı var...sizce 3 sene sonunda bu işten kar edilebilir mi?

Not : Merak edenler için mamak halı saha fiyatları 120 tl

Aga gaza getirmiyim ama bana karlı gibi geldi laz müteahhit hesabı yaptığımda... ülen dedim günde ortalama 6 maç olsa yılda 268 k yapıyor. 3 yılda 700 küsür k. senelik masraf 80 bin desen 750-240=490... bundan 120 yi çık 370 bin net... böl 3'e 120 küsür bin adam başı. onu da böl 3'e 40 bin adam başı. onu da böl 12'ye 3.75 civarı aylık maaş. ve çok da ekstra bir iş yapmıyorsun.

  • enkolaykullaniciadi  (29.04.16 10:57:54)
Aylık ne kadar elektrik faturası ödüyorlarmış ona bakın. Ayrıca Ankarada kışın halı sahalar ölü malesef. Günde 6 maç fazla bir oran.

  • ihanet kac kisilik  (29.04.16 11:00:34)
yaz-kış ortalamasını 3 al, öyle hesapla. yani 365 gün, günde 3 maç, 120 tl'den. yıllık 131bin yapıyor. eğer kira bedeli diye verdiğin rakam yıllık değilse karlı olur.

  • jeanjack  (29.04.16 11:02:36)
ölü sezonda git kurumlara maliye, adliye vs.. buralara ilan falan as ya da tanıdık birileri illaki vardır, yoksa da tanış ve görüş. bu elemanlar kendi aralarında turnuva falan düzenliyorlar, onları kapat falan derken bence karlı iş. servis bile ayarlayabilirsin hatta, adamlar balıklama atlar.

ayrıca elektrik maliyeti +1, araştırmakta fayda var.
  • Improbable  (29.04.16 11:14:10)
Galatasaray fener falan futbol okulu bayilik veriyor. Onlarda da iyi para var. Etrafta yapan yoksa alabilirsin. Hem de on numara reklam oluyor. Bayilik icin para veriyorsunuz ama normal bi' isletme kurs paralarindan cikartip baya kara da geciyor.

  • isott  (29.04.16 11:36:09)
3 senelik 120 bin tl
senelik ise 40 bin tl
kişi başı senelik 13.3 bin tl
aylık 1.1 bin tl

1.1 bin tl + elektrik ve su vb giderler.

_______________________________________

günde 3 maç üzerinden yılda 360x3=1800 maç

1800 x 120 tl = 216 bin tl

kişi başı yıllık 72 bin tl

kişi başı aylık 6 bin tl

_________________________________

kazanç = 6 bin tl
gider = 1.1 bin tl + eklektrik su vb.

aylık rahat 4 bin tl kalır.
  • eeb  (29.04.16 12:04:18)
abi yatırım seni maddi olarak çok zorlamayacaksa göm gitsin ya en kötü arkadaşlarını toplayıp sabah akşam sen maç yaparsın anasını satiyim. halı saha işletmecisi olmak gibisi var mı.

  • der meister  (29.04.16 12:10:31)
bu işin bütün oalyı çok sükseli turnuvalar çevirmekte.

halısahaya değil, orgnizasyona yükleneceksin. gerekirse böyle kameralı falan fişman turnuvalar yapacaksın. bi bakmışsın 120tl lik halısahadan, turnuvalarda maç başı 250-300 kaldırıyorsun ve kimse çıt çıkarmıyor.
  • tchuck  (29.04.16 12:17:17)
Yapabiliyorsan tek yap
Diğer türlü çok sıkıntı çıkar

  • eksimeksi  (29.04.16 12:28:08)
Yap gitsin.

  • sherlockun kizi  (29.04.16 12:53:43)
o iş çok kârlı olsa belediye işi size bırakmaz, ya kendi işletir ya da akp gençlik kolları başkanlarına dağıtırdı.

bu işte yapılacak en mantıklı şey oradakilere sorarak veya maçları takip ederek günde ortalama kaç maç oynandığını, aşağı yukarı giderlerin ne olduğunu öğrenmek. hesabınızı oradan yola çıkarak yapmanız lazım.
  • victum  (29.04.16 13:00:56)
3 ortak diyor, o aylık şu kadar gelir dediğinizi de 3'e bölün. şimdi çok da karlı olmadı di mi?

  • eindaclub  (29.04.16 13:21:13)