Bilal'e Anlatır Gibi Yol Tarifi İstiyorum - İstanbul

Atatürk Havalimanı - Crowne Plaza İstanbul Harbiye arasını toplu taşıma ile en kolay şekilde nasıl giderim? İstanbul'u sadece 6 7 defa turistik olarak ziyaret ettim. Onları da hep başkaları gezdirdi zaten. O yüzden bilgim sıfır.
Yol tarifi özürlüsü bir insanım. Lütfen açık bir şekilde belirtirseniz sevinirim.
Şimdiden teşekkürler.

metro ile taksime kadar katara aktara gel.

  • standart  (29.04.16 02:42:20)
AHL'den metro ile şirinevler. şirinevler otobüs durağından taksim otobüsü veya dolmuşuna bin. taksim son durakta in. yürümek istersen elmadağ tarafını sor (tahmini 15 dk.) yürü (yürümek istemezsen indiğin yerden elmadağ'dan geçen her hangi bir otobüse bin. elmadağ'da in.) notre dame de sion fransız lisesini geçer geçmez soldaki sokaktan aşağı sallan. karşına çıkacaktır.

  • dedi ve gitti  (29.04.16 02:52:18)
AHL den taksime havataş otobüsüyle direkt gidebilirsin. oradan da crown'a yürürsün yükün yoksa

  • mallemuck  (29.04.16 03:38:54)
metro ile yenikapıya kadar git.
orada metro değiştireceksin, yenikapı son duragında inip yenikapıda taksim yönüne giden diğer metroya bineceksin.

2 metro ile taksim'desin, harbiye de taksim'e çok yakın zaten.

Havataş ile havalimanından direkt gidebilirsin bu da mantıklı bir seçenek.
  • amarat  (29.04.16 09:19:32)
kızsan ben limuzinle alıp bırakayım?
şaka şaka, havataş ve metro en iyi seçenekler. e5'te her saat çekikmez bi trafik olduğundan metro daha hızlı olur. tek kötü tarafı havaalanınd9an ilk istasyona ve yenikapı'dan taksim aktarması sırasında biraz yürürsün. fakat metro için akbil lazım, sümeyye olsaydın ben limuzinle akbil de getirirdim, neyse tek binişlik kartlardan alıcan artık. h.alanından metro yenikapı, ordan taksim yönüne geç, taksim'den gezi çıkışından çık, ilk cevaptaki gibi yürü ya da taksi. taksiye binersen, cumhuriyet cad. bölünmüş yol olduğu için otel tarafına araçla geçmek zor olabilir, yol uzayabilir. belki dolapdere tarafına dönüp aşağıdan gidebilir, neyse kafanı karıştırmayayım. taksi parasının üstüyle şehrizar'dan dayre almayı unutma. gelmişken bi de istiklal'in tadına bakayım dersen bomba momba oluyo oralarda, dikkatli ol. bombaya da nası dikkat ediliyosa artık, ebeveyn refleksi işte...

  • kerri deadstar  (29.04.16 10:05:38)