[]

Jpeg formatındaki resmi otomatik ikiye bölmek mümkün mü?

Elimde 80 adet Jpeg dosya var. Taranmış bir kitap.
Her bir resmi tam ortadan ikiye bölmem lazım.
Bunu photoshop'ta yapabilirim, evet, ama bayağı yorucu olur.

Daha pratik bir program var mı? Ekleyeceğim, tam ortadan ikiye bölüp iki farklı Jpeg dosyası olarak kaydedecek?

 
photoshop ile bir action oluştur. eğer ki 80 görselin de kesim yerleri aynı olacaksa toplam 5 dk içerisinde halledebilirsin.


  • eeb  (29.04.16 08:24:34) 
oranlar eşitse photoshop action +1. hazırlamak maksimum 5 dakika sürer. sonra çalıştırıp gider çay kahve içersin


  • argent dawn  (29.04.16 09:16:48) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.