Yaban domuzu sorusu

meyve sebze yetiştirip hallere sattığım bahçede iki yavru bir yetişkin yaban domuzu gördüm öldürmeden nasıl uzaklaştırabilirim

uzaklaştırınca bir daha gelmeyecekler mi? yavrularin yanindaki anneleri olunca daha tehlikeli oluyor.

  • 1adam  (28.04.16 21:37:55)
ses alarmı gibi bir şey vardı benim gördüğüm bahçelerde. adı nedir bilmiyorum. ses alarmını ben uydurudm şimdi.

düzenli aralıklarla ötüyordu. domuzlar kaçıyormuş. tabi bu bahsettiğim bölge dağ yayla. yerleşim yeri yok.
  • saturn  (28.04.16 21:39:27)
elektronik çoban diye bir şey var, temel olarak elektrikli çit. domuzlar birkaç kere deniyip yüksek voltajda elektriği görünce sonra bir daha yaklaşmıyorlar

  • no frost  (28.04.16 21:42:38)
Avcılık belgem var ama ne yavrusu olan bir dişiyi ne de yavru vururum

  • Sandman  (28.04.16 21:44:04)
ya domuz cok enteresan hayvan, bi punduna getirip illa geliyor. koku etkili diye biliyorum, bi de böyle duzenli atıs yapan duzenekler falan var ama degisimli kullanmak lazım. hayvan cozuyor mevzuyu bi sure sonra

  • galandar kostumu  (28.04.16 21:48:04)
uşak'ta aspir ekiyorlarmış bağ/bağçenin etrafına 2 metre genişliğinde, çit gibi engelliyormuş girişlerini.
polonya ve rusya'da mısır, yulaf, patates ekiyorlarmış onlara ayrıca beslenmeleri ve bağ bahçeye girmemeleri için. tabii bu da domuz popülasyonunun daha da artmasına sebep olabilir.
bu arada hangi ildesin? ne kadarlık bir alan bahsettiğin?
  • ensar  (28.04.16 23:21:08)
şile dolaylarında hayvan fındığa dalmasın diye kullandıkları bir düzenek var, piknik tüpüyle çalışıyor, periyodik olarak bir miktar lpg salıp patlatıyor, hayvan sesten ürküp tüyüyor. ama zaten bahçenin dibindeyse evin, gece sana da uyku haram olur. senin yer nere, biz de ücreti mukabilinde nasiplenelim?

  • kerri deadstar  (29.04.16 01:29:31)