Mac'te olmazsa olmaz app'ler hangileri?

Video icin VLC indirdim. Onun disinda hangi app'leri onerirsiniz?

Browser icin Safari devam mi yoksa Chrome mu?

Text editor olarak ne onerirsiniz? Ufak tefek image editing icin paint tarzi hangi programi kullanabilirim?

firefox yukluyoruz lutfen. text editor olarak textwrangler. image editing icin gimp. konu kilit.

edit: safari kullanissiz, extension yoklugu var, kisisellestirilemiyor. chrome ise botnet. firefox kurup biraz kurcaladiktan sonra hafifletebilirsiniz. hafiza sisirme meme'ine dusmeyin.

ek: dizi-film izleniyorsa kesinlikle popcorn time (taklitlerine dikkat edin. community edition'i kuracaksiniz -> popcorntimece.ch ) gimp'ten baska image editor kullanmadigim icin oneride bulunamam ama su linke bak: mac.appstorm.net
  • hopeless  (28.04.16 19:48:38 ~ 20:11:52)
Mac'i ccleaner'ı olarak onyx var.
Text editör için apple'ın kendi programları bedavaydı sanırım.
Torrent için transmission var.
Safari çok saçma chrome'a devam(kaynak sömürüsü devam ediyor mu bilmiyorum)
  • cemiyetin unlu simasi  (28.04.16 19:49:48)
video icin mplayerx i tavsiye ederim.
chrome safariye ek olarak bulunsun mutlaka ihtiyacin olur.
image editing de pixelmator text editor sublime.
  • melancholia  (28.04.16 19:50:21)
Safari devam, Firefox yükleyen var hahahah, çok şişiriyor hafızayı Firefox.

  • VickVickyVale  (28.04.16 19:50:56)
oooo browser savasi cikar gibi hissediyorum :)

@hopeless gimp'ten daha basit, paint ayarinda bir sey yok mu kullandigin?

@cemiyet utorrent yerine transmission onermenin bir sebebi var mi?

@melancholia sublime cok iyi hos ama 70 dolar gibi bir ucreti vardi, daha ucuza getirmenin yolu yordami var midir?
  • elon  (28.04.16 19:53:41 ~ 19:54:23)
Paintbrush.

TextEdit yok mu zaten?
  • common of demons  (28.04.16 20:06:38)
Yok aslında ufak tefek olduğu için hoşuma gitmişti.

  • cemiyetin unlu simasi  (28.04.16 20:09:11)
@elon sublime i ucretsiz kullaniyorum sadece arada kaydederken satin al mesaji cikiyor her zaman degil.
utorrent bitcoin mining yapiyordu en son. pc yi fazla yoruyor: torrentfreak.com

  • melancholia  (28.04.16 20:17:24)
better touch tool var, voodoo büyücüsü oluyorsun kullanırken. üç parmak tıklama yeni sekme, dört parmak tıklama sekme kapat, dort parmak basma uygulama sonlandır, v.s. bir sürü değişik kombinasyon ekleyebilirsiniz. bana mac kullanırken çok kullanışlı geliyordu.

burdan asusa küfürlerimi iletiyorum tekrardan.
  • gerenkyok  (28.04.16 20:32:19)
Boom kullanıyorum, equaliser için, ekstradan hoparlör çıkış sesini arttırıyor.20eur ama torrentlerde var kırılmışi.

  • VickVickyVale  (28.04.16 21:15:55)
transmission yuklemeyin oglum gecenlerde surumunde bisey cikti falan olay oldu baya.

VOX: music player
MplayerX: video player
Paintbrush: paint
The duplicate finder: arsivlerinizdeki coklu dosyalari bulacak
Cinch: program pencerelerini ekrana dizmek icin
Caffeine: sleep'e gecmesini engelliyor
  • jedilance  (29.04.16 01:11:40 ~ 01:16:56)