Sony Android 6 güncelleme sonrası "Yavaş Şarj" sorunu

Dün Xperia Z3 Compact telefonumu Sony'den gelen Android 6'ya güncelledim. Güncelleme sonrası telefon açıkken şarja taktığımda "Yavaş şarj oluyor" ibaresiyle şarj olmaya başladı. Ve gerçekten biraz biraz kullanınca şarj seviyesi hiç artmıyor. Bunun bir ayarı vardır herhalde diye düşündüm ancak bulamadım. %40'tayken "Yavaş şarj oluyor, dolmasına 15 saat kaldı" diyor!! Şarj yeme gibi bir sorun yok, güncellemeden önce de iyi gidiyordu şarj, yine iyi gidiyor. Ancak şarj edemiyorum açıkken. Kapalıyken normal hızda şarj ediyor.

Xperia Destek Hattı'nı aradım, yazılım onarımı yapmamı tavsiye ettiler. Bunun için de bilgisayara Xperia Compact programını kurup, telefonu yedekleyip buradan onarım yapmam gerekiyormuş. Bana ufak bir problem gibi geliyor. Var mı karşılaşan, basit bir çözümü var mı bu sorunun?

Şarj aletini değişik denedin mi? Orjinal şarj mı?

  • hasmetizm 2046  (28.04.16 17:35:26)
şarj aleti orijinal. sadece farklı kabloyla bilgisayara bağlayabildim. ama aynı şarj aletiyle güncelleme öncesi ve sonrası sorunu var.

  • nilmiye  (28.04.16 17:44:54)
bende de ayni uyariyi veriyor. USB den sarj ediyorum, adaptör ile sarj etmeyi denemedim belki onda ayni sorun olmaz.

Ayrica güncellemeden sonra pil icin "Stamina", ve "Ultra Stamina" modlari da gitti, bu telefonu özellikle "Ultra Stamina" mod icin almistim, sarj acil durumlarda 1 hafta gidiyor diye. Sony forumlarini inceledigimde son güncellemeden sonra cok sikayet aliyorlar, umarim kisa zamanda düzeltirler.
  • emrahday  (28.04.16 17:50:59)
kablo da şarjın bir parçası. ucuz kablolar şarj süresini uzatıyor.

  • argent dawn  (28.04.16 17:57:37)