Macaristan Vize Sorusu

Haziranda 2 gün Budapeşte, 4 gün Viyana yapacağız. İlk giriş yerimiz Macaristan, dönüş yerimiz Avusturya. Gün olarak da Avusturya'da daha fazla kalacağız. Orange Vize'nin sitesinde şu yazıyor:

"Birden fazla Schengen ülkesine giriş yapacaksanız, gün olarak en fazla kaldığınız ülkenin vizesine başvurmanız gerekiyor"

Doğru mudur? Yani ben şimdi Macaristan'a değil de Avusturya'ya mı başvuracağım vize için?

yok öyle bişey. macaristandan vizeyi alıp macaristana gitmediğim oldu.

  • suicides underground  (28.04.16 11:59:17)
net bir kural değil bu ama malum göçmen mevzuları yüzünden artık ekstra dikkat ediyor olabilirler buna. başvuru yaparken fake rezervasyonla 4 gün macaristan, 2 gün avusturya göster.

  • akatreil  (28.04.16 12:00:49)