Corel Draw yerine

Selamlar,

Corel Draw kullanıyorum, fakat deneme sürümünün sonuna gelmişim. Satın almak istemiyorum, zira fiyat bilgisi dahi yok :)

Corel içerisinde yaptığım işleri yazsam, bana bunları yapabileceğim bedava ya da uygun fiyatlı program önerebilir misiniz? Korsan yazılım kullanmak istemiyorum.

import (pdf'ten çizim alma)
trace
ungroup
görüntüyü temizleme, bazı bölümlerini silme
düz çizgi çekme, metin ekleme,
pdf olarak kaydetme.

bunların dışında dikdörtgen falan çiziyorum, hizalama özelliklerini kullanıyorum.

mesela inkscape'de yapabilir miyim? ya da başka ne var?

teşekkürler.

  • suwat  (28.04.16 11:20:31)
teşekkürler, ama korsan kullanmak istemiyorum.

  • babilbaligi  (28.04.16 11:24:24)
korsan kullanın demedim zaten :) aylık olarak ödüyosunuz bi bakın fiyatlara ben korsan kullanıyorum bu arada :)

  • suwat  (28.04.16 11:43:09)
aylık fiyatları gördüm. ama inkscape'de bedava hallettiğim işler için yüksek geldi.

  • babilbaligi  (28.04.16 11:47:51)
öğrenciyseniz indirim falan oluyor sanırım

  • suwat  (28.04.16 11:50:39)