Yurtdisinda arac kiraladim ama 2 kez odemisim sanki?

10 gun kadar once yurtdisinda arac kiralamistim. Araci seyahatten once holidayautos.com'dan kiraladim. Daha sonra kiralama ofisinde araci teslim alirken full sigorta satin aldim. Araci teslim ederken karttan cekimi yapti fisini de verdiler, "bu tutar, sigorta da dahil toplam odedigim miktar mi?" diye sorup teyit ettim.

Az once aklima geldi kartin hesap ozetine bir bakayim dedim cok para yemis miyim diye. Simdi bakiyorum, sitenin bana kiralama bedeli olarak gosterdigi tutar karttan cekilmis 54,76 euro olarak. Ayrica kiralama ofisi de 116euro cekmis, bunun 60euro kadari sigortaydi, kalani da kiralama bedeli ama site zaten karttan cekmis kiralama bedelini, bunlar ofiste bir daha cekmis. Ben direkt araci teslim ettigimde kiralama bedelini odedim saniyordum, halbuki bu site benim karttan cekmis.

Simdi ben mi yanlis anliyorum yoksa gercekten 2 kez mi odemisim? Araba kiralama bedeli sigorta dahil 116 euro ise rezervasyon yaptigim sitenin cektigi 54 euro ne? Sitede belirttigi gibi kiralama bedeli 54 euro ise diger 116 euro ne? 54 euroya kiraladigim arabanin sigortasi 116 euro olacak degil ya.
Bir de aradan 10 gecti ben yeni uyandim, simdi ne yapabilrim?
Kiraladigim firma da Avis.

Simdi Avis'ten makbuza baktim, toplam 170 euro, prepay-voucher -54 euro, net charges da 116 euro diyor. Sitede aracin fiyati 54 euro diyordu, 116 euronun nereden ciktigini hala anlamadim. Arac 54 euro, 60 euro da sigorta toplam 104 euro gibi bir sey odemem gerekmiyor mu? Ben 170 odemis oldum sacma sapan bir arabaya:)

  • stavro  (27.04.16 22:59:58)
Avis'e mi yazayim ben kiraladigim siteye mi?

  • stavro  (28.04.16 10:41:31)