Motosiklet ve A Ehliyet Hakkında

Motosiklet ehliyetim yok, heves ettim ve yeni yasa gereği tüm motorları kullanabilmek için A sınıfı almam gerektiğini öğrendim. İleride tekrar almamak için A2 almayı istemiyorum.

Aktif motosiklet kullanan arkadaşlara sorum şu ki, 200cc bir motor alacağım ve bir iki sene kadar kullanmayı düşünüyorum. Yalnız sınava gireceğim motor 600cc Kawasaki ER-6 N , daha hiç eğitim almadım. Hiç bilmeyen birisi 600cc motoru sınavı geçecek kadar öğrenmekte güçlük çeker mi? Vitesli motor hiç kullanmadım, scooter tarzı sürmüşlüğüm var.

Standart A2 sınav parkurunda 600'lük motorla hareketler rahat yapılabilir mi?

Hocam hiç vitesli kullanmadan 600 lük motorla manevra işi sıkıntı olabilir.Öğrenmekte güçlük çekebilirsin.Sekiz hareketi var sınavda o seni biraz zorlayabilir.Onun dışında çok zor hareketler yok zaten.Birde yeni yasaya göre A2 olmadan direk A alınabildiğine emin misin?

  • TheDifference  (27.04.16 23:37:48)
Evet direk A alınabiliyor yaş müsaitse 24-25 gibi bir şeydi sanırım sınır. Yaş ufaksa önce iki yıl A2 şartı aranıyormuş

  • tmwstw  (28.04.16 21:45:45)