basketbolda paslaşarak basket atmak

görselliğin ön planda olduğu paslaşarak sanki koreografi varmış gibi atılan basketlere ne denir? öyle birkaç video örneği verebilir misiniz acaba? anlatabildim mi hiç bilmiyorum :/

teşekkürler

şu saçmasapan milyonlarca pas yapıyorlar atlamalı falan onu mu diyorsun?

  • cekilmis gayfe  (26.04.16 23:53:14)
@cekilmis gayfe videolu bir örnek verebilir misiniz acaba? aradığım o tarz bir şey mi bakayım

  • sırtçantalı  (26.04.16 23:55:47)
ekstra pas denilen bir olay var ama tam aradığınız şey değil sanırım. son anda atacak gibiyken topu başkasına veriyor oyuncu, daha müsait biri varsa. bazen üst üste yapıyorlar bu pasları boşuna zıplayan rakipleri izliyoruz.

  • nickimin hakkini veremedim  (26.04.16 23:57:42)
normal maç içinde mi diyorsunuz yoksa gösteri amaçlı şeyleri mi? normal maç içindeyse @nickimin hakkını veremedim'in dediği gibidir

  • nundu  (27.04.16 00:00:56)
@
nickimin hakkini veremedim o tarz bir şey ama buradaki amaç görsellik, show gibi. ah bir tane örnek bulabilsem..

  • sırtçantalı  (27.04.16 00:01:13)
harlem globetrotters gibi mi diyosun acaba ?

  • cekingen fil  (27.04.16 00:01:35)
www.youtube.com
dünyanın en saçma ve gereksiz showu olabilir. bu mu aradığın?

  • cekilmis gayfe  (27.04.16 00:03:56)
golden state in bu sezon için böyle meşhur bir pozisyonu vardı.
steph curry koçuyla barcelona'nın maçlarını izlediğini falan söylemişlerdi. tiki taka. oralardan yürürsün belki.

  • sparkle kiddle  (27.04.16 00:04:29)
@cekingen fil hayır :/ bir kaç defa biri atmıştı ve izlemiştim şimdi nasıl bulacabileceğimi bilmiyorum. 3-4 defa birbirine pas veriyor basketçiler görselliği ön plana alarak, ardından biri son noktayı koyup basket atıyor. bunların derlemesi vardı youtube'da bulamıyorum :/

  • sırtçantalı  (27.04.16 00:04:40)
@cekilmis gayfe hayır bu tarz akrobasilerden bahsetmiyorum. normal maçlarda, normal oyuncuların oyun içinde yaptığı showlar.

  • sırtçantalı  (27.04.16 00:06:19)
alley oop mu diyorsun yoks?

  • cekilmis gayfe  (27.04.16 00:07:45)
youtu.be

Bunun daha dar alanda ve daha seri yapılanını mı diyorsun?
  • podrostok  (27.04.16 00:10:22)
@cekilmis gayfe işte onun daha çok paslısı

@podrostok EVEEET aynen dediğin gibi onun daha seri ve biraz daha muntazam yapılanı :) onun bir adı var mı? ya da toplu videosunu nasıl bulurum bir fikrin var mı?
  • sırtçantalı  (27.04.16 00:12:56 ~ 00:13:36)
fast break tarzı hücumlar aradığın şey olabilir

  • mutlu yillar sana  (27.04.16 00:16:22)
Bildiğim kadarıyla yok ama çok bilgili değilim bu konuda. Gavur mantığıyla chain passes vs. diye arattım ama yemedi. Çok yapılamadığından özel bi ismi yok herhalde.

  • podrostok  (27.04.16 00:19:47)
onun bir adı yok yahu :) alley oop tek pas yapılır nadiren iki pasla olduğu da olur. normal maçlarda nadiren olur bu hareket. all star maçlarını izlersen bol bol görürsün.

  • cekilmis gayfe  (27.04.16 00:21:00)
yarın bir sunumum vardı da onun içine koyacaktım toplu bir videosunu bulsaydım.
onun yerine şunu koyacağım:

www.youtube.com

hepinize teşekkür ederim :)
  • sırtçantalı  (27.04.16 00:25:29)
e bu slam dunk işte smaç yarışması yani.

  • cekilmis gayfe  (27.04.16 00:27:08)
Youtubeda Nba team passing anahtar kelimeleriyle bunu bulabildim;

www.youtube.com
  • podrostok  (27.04.16 00:27:08)
@cekilmis gayfe istediğimi bulamadığım için smaç yarışması koyayım dedim izletsin kendini millet sıkılmasın diye :)

@podrostok heh süper bunu da kullanacağım indiriyorum hemen :)
  • sırtçantalı  (27.04.16 00:32:37)