2023 - Lozan

Bu Lozan 2023'te bitecek, yer altı kaynaklarımızı çıkarabileceğiz. Kelebek gibi uçup, arı gibi sokabileceğiz falan tarzındaki geyiklerin kaynağı ne? Kim nereden çıkardı? İnanılmaz derecede ciddi inananlar var bunlar. Bugün bir işçi ile bu konuşmayı yaptım. Adam bana trip attı "anlamıyorsun.. 2023 gelsin görürsün" falan diyor afşlksfş. Açıkla diyorum, açıklayamıyor. Bir de 2023 geldiğinde yer altındaki, tarihi eser sınıfına giren eserleri, altınları da kendi malı gibi alıp, satabileceğini sanıyor ki o inanılmaz bir cehalet örneği zaten.

AKP'nin hedef 2023 geyiklerinden başka nereye dayanıyor? Birçok sitede bunun geyiği dönüyor, tartışması yapılıyor da başlangıcı ne?

hepsi balon geyik toryum elementi gibi
1923 + 100 yıl dan başlıyor bence 100. yıl

  • basond  (26.04.16 20:55:51)
Bu mallar kömürü linyiti Boru falan ağaçtan toplanıyor sanıyor galiba. Adamın yeraltı kaynağı diyince tek aklına gelen şey altın amk.

Tarih dezenformasyonu son 15 yıldır inanılmaz fazla. Özellikle internetin yaygınlaşmasıyla iyice bok çukuruna döndü ortalık.
  • Nox  (26.04.16 20:56:48)
@Anily anlaşma değil antlaşma. 100 yıllık değil sınırsız çünkü Lozan Türkiye Cumhuriyeti'nin tapusudur.

  • Nox  (26.04.16 20:57:53)
delinin biri bi taş atmış, 40 akıllı çıkaramamış.

ısrarla bu lozanın 100. yılından sonra boğazların kontrolü tamamen bize geçecek falan diyorlar.

oysa boğazların durumu 1936 montrö antlaşmasıyla belirlendi. neresinden tutsan elinde kalıyor. komik.
  • victum  (26.04.16 21:04:19)
@basond İşte o 1923+100=2023 olayını biliyorum da bu 100 yıl hikayesi nereden çıktı? Tarihte eşi benzeri yok ama bazıları ciddi ciddi emin.

@Nox sorma. cidden beynimin kulaklarımdan akıp gittiğini hissediyorum onları dinledikçe.
  • nawar  (26.04.16 21:04:30)
100 yıllık anlaşma ne alaka. o zaman 1639 kasrı şirin anlaşması aslında bitti de bizim mi haberimiz yok?
yemin ederim bu millet gerizekalı, kim ne derse sorgusuz sualsiz inanıyorlar.

  • cekilmis gayfe  (26.04.16 21:19:03)
Ben buna inanan, devlette daire başkanı gördüm. (aslında yazınca mantıklı geldi, niye şaşırmışsam). Genel bir cehalete veriyorum. Döneme ait, aslında genel olarak her ütrlü kitap, tarih, roman okuma alışkanlığı olmayan kişiler rahatlıkla manipüle edilebiliyorlar, komplo teorilerine kolay inandırılıyorlar. Çünkü zihinlerinde gerçekçi olan ve olmayanı kıyaslayabilecekleri bir sabit ve somut çerçeve oluşmuyor. yüzer gezer bir ideolojik anlayışla mesnetsiz öneri üretebiliyorlar

  • firez  (26.04.16 21:38:45 ~ 21:38:57)
İnsanlar bu nedenle bu heriflere bu kadar bağlanıyor zaten, umut satıyorlar. Onu geçtim zeytin ağaçlarını hemen kestirmezlerse kıyamette zeytin ağaçlarının Yahudilere yardım edeceğine inanan köylüler var. Ağaçlarını kestirenler araziyi ucuza satıyor yerine otel yapılıyor şimdi.

  • Traveller  (26.04.16 21:49:57)
100 yıl mevzusu islamcıların cumhuriyetten öc alıp hilafeti tekrar geri getirme aşkının sembolü.

başkanlık mevzusunun sonunda da bu heves var. bu kör bi heves değil menderesten bu yana teşvik ve destek alan bi planın sonucu.
  • cembacemba  (26.04.16 21:52:35)