Dünyadaki en mutlu insan kimdir?

Anlık mutluluktan bahsetmiyorum. İhale almış iş adamı veya 50 lira almış dilencininki gibi bir mutluluk değil yani.

Genel olarak hayatından en memnun, en mutlu insan kimdir? Var mı bir tahmininiz?

bi boktan haberi olmayan, cahil insan

  • Kizkurusu  (26.04.16 12:12:14)
benim

  • buffy de vampir sayılır  (26.04.16 12:12:23)
özgür olan, şartlanmaları olmayan, kendini başkalarıyla kıyaslamayan

  • whimsical  (26.04.16 12:14:08)
İstanbul'a köprü yapınca sevinen Anadolulu AKP seçmenleri olabilir. Buna sevinen insanın üzülebileceği bir şey yoktur diye düşünüyorum.

  • angelus  (26.04.16 12:14:27)
kendini mutlu edebilen insandır.

  • basond  (26.04.16 12:16:00)
Hayalini gerçekleştirebilen insandır bence. Hangimiz hayallerimizi gerçekleştirebildi neticede ?

  • sytemofadownmanyagi  (26.04.16 12:17:32)
çalışmayan insandır.

yaptığı iş muhakkak vardır fakat onu iş olarak görmüyordur, çünkü seviyordur.

böyle insanların oranı bence % 1-2
  • kupigometa  (26.04.16 12:18:22 ~ 12:18:52)
huzuru olan insandır.

  • devilred  (26.04.16 12:19:41)
internetten ayakkabı-saat satan bir arkadaşım var. mimarlık okuyor aynı zamanda. internetten çakma ayakkabı satarak mercedes aldı. hali vakti yerinde.

ben avukatım. kendi ofisim var. 4 yıl oluyor avukatlığa başlayalı. istanbul üniversitesini dereceyle bitirdim. serbest çalışmaya başladığım günden beri çok şükür halim vaktim yerinde. mercedesim yok ama bi fiesta'm var.

bu arkadaşım internetten sattığı ayakkabılardan biri yüzünden birileriyle kavga etti. ceza davası açıldı vs. geçen gün beraber bahçelievler'den kartal'a duruşmaya gittik geldik.

duruşmadan sonra sahil'de güzel bir de yemek yedik. bana ikinci el güzel bir yeni araba falan bakıyoruz. sohbet muhabbet gırla.

dönüş yolunda hava çok sıcaktı. arabanın içinde piştim ben.

okmeydanı taraflarından geçerken, e-5'in kenarında yolun istinat benzeri duvarları var hani. 15-20 mt uzunluğunda. onların üstü de yeşillik yapılmış. çayır çimen vs.

işte etrafa bakarken orada bir adam gördüm.

sıcaktan bunalmış, her halinden belli. üzerinde bir tişört var. altında hiçbir şey yok. çıkartmış pantolonu, donu; sere serpe oturmuş orada bir ufak çalılık dibine. etrafa bakıp sigarasını içiyor.

bir kendimize baktım, bir o adama. biz trafikte, değer verdiğimiz gösterişli araç içinde pişip, toplumun bize verdiği rolleri oynarken, onun umurunda değildi.

bence o adam her vakti bilmem ama o an dünyanın en mutlu adamıdır.
  • pomolilik  (26.04.16 12:20:30)
Değişik bir soru olmuş.

Bence kafayı yastığa koyduğunda mutluysan, sorun yoktur.

Mutluluk da kimisine göre sağlık, kimisine göre ihale, kimisine göre para, eğitim vs vs. Göreceli yani ki sen de ona göre sormuşsun :)
  • mza  (26.04.16 12:21:44)
başkasından birşey beklemeden kendi kendine yeten her insan mutludur.
Maddi manevi olarak söylüyorum.

Ben mesela maddi olarak ayaklarımın üstündeyim ama devamlı bir ilgi, şevkat, alaka istiyorum insanlardan, bunu istediğim ve bulamadığım sürece de mutlu olamıyorum çok basit.
  • Corc  (26.04.16 12:26:08)
Hani şu bizim tabirimizle modern olan hayatı bırakıp doğaya kaçan insanlar var ya, onlar olduğunu düşünüyorum.

Dünyadaki en zengin insanın dahi en mutlu olduğunu düşünmüyorum. Dünya ile ilgili hesap kitapları kafasındaki düşünceler planlar rahat bırakmıyordur onu.
  • mobydick  (26.04.16 12:29:23 ~ 12:30:29)
Zorunluluklardan arınabilmiş insan mutludur. Mecburiyetten yaptığın işler ne kadar azalırsa o kadar da mutlu olma şansın artar.

  • arnold schwarzeneger  (26.04.16 12:32:54)
Kurabiye yiyen bizim oglan

  • la noix  (26.04.16 12:33:22)
Hiçbir şeyden korkmayan ve hiçbir şeyi arzulamayan, doğru bildiğini yapan, yanlış bildiğini yapmayan, mutluluğu mallarla ilişkilendirmemiş, fiziksel, duygusal ve zihinsel olarak hiçbir bağımlılığı olmayıp tümüyle kendine ait olan, sevdiklerine ulaşamasa da en azından sevmediklerinden kaçma özgürlüğüne sahip olan insandır.

  • harvey  (26.04.16 12:37:08)
Kesinlikle cahillik.

  • dessy  (26.04.16 12:40:10)
Organ nakli bekleyen birinin tedavi olması ve zorluklardan kurtulması olabilir.

@angelus, belki İstanbul'a değil de ülkelerine yapıldığı için seviniyorlardır.
  • dissendium  (26.04.16 12:52:36)
Eski kiz a3kadasimla evlenen denyo pesmerge kilikli eleman olabilir ama farkinda midir umarim degildir.

  • condom kurşunu  (26.04.16 12:57:48)
cahil olmasi kuvvetle muhtemeldir.

  • bohr atom modeli  (26.04.16 12:59:19)
çocuklar. özellikle okul öncesi çocuklar.

  • kibritsuyu  (26.04.16 13:06:28)
Dillerinde geçmiş ve gelecek zaman olmayan piraha kabilesi.

  • soso  (26.04.16 13:42:14)
Arnold +1

  • stavro  (26.04.16 13:49:05)
Kaya Çilingiroğlu çok mutlu bir adam bence.

  • kelepir  (26.04.16 18:07:43)
arnold +1

  • toua tokuchi  (26.04.16 18:14:38)