İzmir'de Yemek

İzmir'de merkezi yerlerde (yani İnciraltı, Seferihisar, Çeşme vs değil, daha ayakaltı) "Bunu yemeden ölme" diye yönlendirebileceğiniz restoranlar, lokantalar var mı? Yani tabii ki var da sizin önerileriniz neler? :) Bir süre İzmir'deyim. Et olur, ot olur, hamurişi olur, aklınızda yer eden mekanlar nelerdir? Çok popüler olmasına gerek yok. Az bilinen hep daha güzel oluyor.

Sizi Kemeraltı'nda bulunan Bizim Lokanta'ya alalım. Tavşan Çorbası deneyebilirsiniz. Ayrıca tüm yemekleri lezizdir.

www.zomato.com
  • teknikekip  (26.04.16 12:06:57)
www.zomato.com

burası iyi :)
  • fakyoras  (26.04.16 12:08:11)
Kemeralti gul kebap, bizim mutfak, ankara donercisi
Beyin seviyorsan soguscu cimbom

Bornova asim usta kokorec

Bornova 4. Sanayi sinanay et kofte

3 sanayi donerci nedim

Bayrakli oz sanliurfa

Alsancak deniz restaurantta mevsiminde sevketibostanli levrek

Alsancak venedik pizza

Cok var da nasilsa gitmeyeceksin;)

Izmir gourmet guide arat ordakileri takiple cok pisman etmez
  • bir ileti paylastim  (26.04.16 12:10:08)
  • nice tnetennba  (26.04.16 12:10:10)
@teknikekip hemmen listeye ekledik. teşekkür ederim:)

@fakyoras orayı da ekşi duyuru sayesinde öğrenmiştim. tek kelimeyle ŞA-HA-NE. burayı okuyup da daha önce duymayanlar Pizza Locale'i atlamasın. teşekkür ederim yine de.
  • kfk  (26.04.16 12:11:10)
@bir ileti paylastim vallahi de gidicem:) ben boğazına baya düşkünüm, acımam yok giderim :). asım usta listemde mesela. diğerlerini de hemen araştırıyorum. teşekkür ederim.

  • kfk  (26.04.16 12:12:54)
Özbek köyünde keşkek var ama ben hayatımın en güzel böreğini orada yedim otlu börek <3 tam zamanı şimdi

  • hasmetizm 2046  (26.04.16 12:15:35)
@hasmetizm 2046 neresi tam olarak?

  • kfk  (26.04.16 12:16:41)
  • hasmetizm 2046  (26.04.16 12:29:35)
liste gördüm mü sataşmadan duramıyorum asfdg gençler bu liste 'yemeden ölme' listesi olmamış daha çok ''izmir'e gittiğinde yemeden dönme'' listesi olmuş.

arz ederim :D

yemeden ölmemen gereken bir şey gelmiyor aklıma ama tavacı recep ustaya gidersen bi kaburga dolması yemeni tavsiye ederim. gerçekten güzel yapıyorlar.
  • air  (26.04.16 12:49:18)
mersinli'de caminin arka taraflarında bi köfteci var, boşnak köftecisi olması lazım. orada köfte (salaş yer)

gıdada iştip köftecisinde köfte yiyebilirsin

pizza için venedik pizza+1

güzelbahçe'de denize sıfır yerde balık-kalamar falan yenilebilir. tadı ahım şahım olmaz ama deniz kıyısında yemek hoş oluyor, hatta biraz daha ileri gidip inciraltındaki salaş teknelerin birinin güvertesinde hamsi bira yapabilirsin.
  • victum  (26.04.16 12:57:07)
Cigerci Zarif-Alsancak, erken biter ama.

Cagdas büfe-Bostanli
  • Lola90  (26.04.16 13:23:24)
Karsiyaka Camii Sokagi sagdan ilk pasaj Kofteci Erol : Koftesi idare ederdir ama ustune bir tahinli cevizli sutlu kemalpasa yenir ki kapisinda yatarsin.

  • wallcan  (26.04.16 13:45:42)
kemeraltına çankaya tarafından girince haktanır pide var, mutlaka dene.

  • alabamaclarence  (26.04.16 13:52:38)
teknikekip +1
bizim lokanta efsanedir. osmanli mutfagindan yemekler yapiyor, biraz yagli geliyor yalniz bana. tavsan corbasi her gun yok yalniz sanirim sadece carsambalari oluyor. bi tane daha vardi alisilmadik bi yemekleri o da persembe cikiyor sanrim. yemekler zaten 3 olmadan bitiyor. porsiyonlari da cok buyuk. siparis verirken az diye belirtmek lazim.

bir ileti paylastim +1
kemeraltinda soguscu cimbom. disarida oturmak lazim, icerisi nedense fazla klorak kokuyor bana.
  • halanne  (26.04.16 14:03:41)
@halanne

perşembe ördek çorbası oluyordu sanırım.
ayrıca balık çorbası da mevcut.
  • teknikekip  (26.04.16 15:13:12)
Yine Kemeraltı'nda Yolo var. Ev yapımı Hamburgeri ve çeşit çeşit birası denenmeli.

www.facebook.com
  • teknikekip  (26.04.16 15:14:52)
@teknikekip eyvallah:)

güzel liste yaptım sayenizde. sağolun. daha varsa tavsiye alabilirim:)
  • kfk  (26.04.16 20:37:52)
1) Kokoreçci Asım'ı salla.Oğlan anası mevkiinde konyalı durmuş diye biri var ben hayatımda böyle kokoreç yemedim.Her defasında adamın kokorecini yedikten sonra gözlerimi kapatıp bu lezzeti bulana ve Konyalı Durmuş'a bir şükür duası ediyorum.Kokoreç yiyerek cennete yükselmek istiyorsan bul bu adamı.
Normalde Kokoreç konusunda beğeni çıtam çok yüksektir onu söyleyeyim.Asım 7/10 ise Konyalı durmuş 10/10 dur. Yalnız merkeze 40-50 km uzaklıkta onu söyleyeyim.

2)Konak Pierin karşısında bir ara sokakta Giritli diye ev yemekleri yapan bir yer var.Haftada 2-3 farklı günde kabak çiçeği dolması yapar.Arayıp öğren ne zaman yapıyormuş.Bu mevsim kabak çiçeği mevsimidir Ege'de.Kaçırma sakın.Ben bu gün gittim ama yakalayamadım Kabak çiçeğini

3)Çankaya'da Adil Müftüoğlu adında güzel bir esnaf lokantasında ev yemeği şeklinde kokoreç yedim bu gün.Tadı hoşuma gitti.İlk defa bu şekilde kokoreç yedim.Tavsiye ederim.
  • turkuaz  (27.04.16 18:13:27)
@Lola90'nın dediği Ciğerci Zarif Alsancak'ta değil, Pasaport'ta. Yanlış olmasın. Porsiyonu 16 liradır ama enfes ciğerdir. En son eski Genelkurmay başkanı Hilmi Özkök oradaydı. Benim işyerinin yakını oradan biliyorum :) Tavsiye.

  • teknikekip  (27.04.16 18:29:14)
@turkuaz oğlan anası mevkii nerde ya? :)

  • kfk  (27.04.16 18:36:32)
ha bir de asım'la kartal kokoreç'i kıyaslayabilir misiniz? bu da meraktan:)

@lola90 @teknikekip ciğerci zarif'e gidiyorum. can evim:)
  • kfk  (27.04.16 18:39:06)
her hafta en az bir kez asım ya da kartalda kokoreç yiyen biri olarak öncelikle şunu bilmene lazım, 1 tane kartal kokoreç yok:) 3 tane var.

3ünde de yedim, (bence) en güzelleri kimyacılar sitesindeki. kamil tunca bulvarına da yeni şube açtı, orası da fena değil. ama en ünlü olan kartal kokoreç kartal durağındaki. ben beğenmiyorum.

diğer yandan asım hala bir numara. yalnız gelmişken asımdan yiyin, oğlunun dükkanından yemeyin. size muhtemelen oğlunun dükkanını gösterecekler, aynı caddenin 200 metre ilerisinde asım usta yapıyor kokoreçi. salaş küçük bi dükkan. 10 metrekare ya var ya yok.
  • victum  (27.04.16 20:27:32)
Asım ile oğlu'nu karşılaştırınca ben aslında Asım'ın oğlunun kokorecini daha çok beğenmiştim.

@kfk, oğlan anası İzmir-Aydın otobanında giderken Torbalı çıkışı civarından çıkarak ulaşılan bir yer
  • turkuaz  (28.04.16 08:32:02)
üniversitede çemenli kumru,
üçyol öz bursa gerçek döner evinde iskender,
tatar mahallesinde tatar böreği,
alsancak melo da cheescake ve muzlu puding,
alsancak mild chocolate da el yapımı badem kurabiyesi ve macaron,
inciraltı serkan hamza da midye,

şimdilik bu kadar geliyo aklıma ama editlerim burayı;

ohha alsancak dostlar fırınında tahinli boyoz dememişim :o
  • aslmtn  (28.04.16 08:46:49 ~ 30.04.16 08:31:12)
Karışık sandviç seviyorsan; Alsancak'ta Tuki Çarşaflı'dan "Tuki Karışık Çarşaflı" yemeni tavsiye ederim.

tr.foursquare.com
  • teknikekip  (28.04.16 09:05:33 ~ 09:06:10)