Sürekli Aktif HDD Sorunu

Harddisk ışığı hiç sönmüyor sürekli yanık durumda. HDD'yi kullanabilecek tüm programları kapattığımda da durum değişmiyor. Sistem Yöneticisnden yazma/okuma bilgilerine baktığımda lsass.exe dosyasının tavan yaptığını gördüm. Bu dosya bir sistem dosyası zaten ama araştırdığımda sasser virüsünün bunu kullanabidiğini öğrendim. Ancak sasser'in belirtilerinden hiç birisi yok, buna rağmen sasser fix tool indirip çalıştırdım o da bir şey bulamadı. İkinci surada csrss.exe sistem dosyası var ama onunla ilgili de bir şey bulamadım. Bu harddisk sorunu hakkında fikri olan var mı?

oturum acik oldugu surece harddiskiniz calisacaktir. ama surekli yanmasi elbet bi soruna i$arettir. lsass 2kb civarinda csrss de 4-5kb civarinda ram kullanir normalde. ama eger sistemde bu dosyalarla ili$ikli programlar windows uygulamalari falan calisiyorsa o zaman bu degerler bir miktar yukselir.

acaba baslangicta calisan programlarininizi (msconfig - baslangic / regedit - hklm - soft. - micr. - windows - c ver. - run ) kontrol ettiniz mi?

messenger plus mi kurulu ?

antivirus programiniz otomatik scan veya update yapiyor olmasin mi ?

sadece virus degil spyware taramasi yaptirin biran once.

nod32
  • notorious  (03.08.07 21:05:07)
Öncelikle teşekkürler.

Evet başlangıçta çalışan şüpheli bir program yok. Messenger plus kurulu değil. Otomatik scan ya da update durumu yok, bilgisayar açık olduğu sürece harddisk çalışıyor zaten saatlerce aralıksız. Virüs ve spyware taraması yaptım. Nod32 kurulu.

Aklıma başka bir şey gelmedi malesef ondan duyuru olarak sordum...
  • crown  (04.08.07 01:04:01)