[]

Kapı müşterisi vs Booking.com (otelci mantığı)

Dün internetten beğendiğimiz bir oteli ziyatete gittik. Konaklama istediğimiz tarihler arasında kapı fiyatı da alalım dedik. Resepsiyondaki hanım kız "maalesef hiç odamız yok" dedi. Ama booking.com da oda gördüğüme emindim. Biz de kaldığımız diğer otele döndük ve çat diye aldık gördüğümüz odayı.

1) bir otel booking.com'da odası göründüğü halde neden odam yok der?
2) kapı müşterisi daha mı zararlıdır? Kaldı ki 12 gün kalacağız fena da para ödemeyeceğiz.

Not: yurt dışındayız, evliyiz, at hırsızına benzemiyoruz (umuyorum).

 
booking.com için rezerve ettiği odalar kalmıştır bir tek. oradan rezervasyon yapanlar sıkıntı yaşamasın diye öyle yapmış olabilir.


  • mangalyus  (26.04.16 07:30:39) 
çünkü o odayı booking ayırtmıştır. Yani bildiğim kadarıyla booking o odaların hakkını kendisinde tutuyor. otelin olmuyor artık.


  • innerbliss  (26.04.16 07:31:21) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.