aile hekimi'ne antibiyotik yazdırmak için neden ?

neyim var dersem antibiyotik yazar.

Sikayet yoksa neden antibiyotik istiyorsunuz:(

  • kuehles blondes  (25.04.16 01:54:45)
şikayetim var,ilacıda almıştım ama düşürmüşüm. şimdi aile hekimine asıl nedeni söylesem beni hastaneye sevk edecek kesin. o yüzden hiç uğraşmadan bir şey diyeyim de yazsın tekrar. eczane vermiyor ilacı. kaybettim diyorum anlamıyorlar.

  • pinman  (25.04.16 01:59:44)
Her antibiyotik aynı bakterileri kapsamıyor.

  • Lim5  (25.04.16 02:07:08)
Bogazim agriyor diyebilirsin, yesil balgam dersin (bakteriyel enfeksiyon isaretiymis :D)

  • kuehles blondes  (25.04.16 02:08:19)
önceki teşhisiniz ne ise onu söyleyin.
gerçi muhtemelen geniş spektrumlu antibiyotik vermişlerdir, pek de fark etmez.
iki öksürün yeter
  • bir nick var benden iceri  (25.04.16 02:09:10)
Reçete numarasını mı düşürdün? Sistmeden sana yazılan ilacı göremiyor mu? Görebiliyorsa bir önceki muayenemde reçetelenen ilacı istiyorum desen olmaz mı?

  • shadowcat  (25.04.16 02:10:09)
ilacı aldığım için tekrar alamıyorum. augmentin vermişti.

  • pinman  (25.04.16 02:12:46)
Sistemde ilaç hala üzerinizde görünüyorsa (yani hala reçete edilen doza göre bitmemiş görünüyorsa) alamayabilirsiniz.

  • cymbelina  (25.04.16 02:13:46)
@cymbelina bu ihtimali düşünmemiştim. o zaman sağdan soldan bakayım ben. teşekkürler.

  • pinman  (25.04.16 02:15:26)
En güzeli bir eczaneye gidip baktırın, t.c. no ile bakarlar sanıyorum, "ilacım vardı, hala bitmemiş görünüyor mu?" diye sorun. Belki verilen doza göre bitmiştir zaten (kullanılmış olsaydı). Üzerinizde görünmüyorsa sağlık ocağında yazdırılabilir belki.

  • cymbelina  (25.04.16 02:22:22)