Kyk kredisi geri ödemesi

Büyük bi aptallik ettim, ödemeler baslamadan dilekce vermem gerekiyordu ögrenci oldugumu belirten ve ben bunu unuttum , ödemeler basladi faiz isliyor. Önümüzdeki iki sene ögrenciligim devam edecek ödeme durumum yok su an. Bu durumda basima neler gelir? Banka hesaplarima haciz gelebilir mi? Daha da kotusu ikamet ettigim eve haciz gelme durumu var mi? Banka hesaplarina hacizle yirtsam sadece iyi olcak, faizini de ödücez artik el mecbur ise girince. Korkuyorum donuma kadar almasinlar. belli olmaz bu tayyonun isleri.
.

dünkü 90 lar gecesindeki arkadaş borcunu sorgulattı 13 yılda 1200 tl gibi bir rakam faiz gelmiş korkma yani

  • basond  (24.04.16 20:42:22)
Haciz falan yok korkma. Faiz biner biner, 3-5 seneye af çıkar onu da yapılandırırlar zaten. İşe girince de ödersin..

  • nrmnm  (24.04.16 20:48:58)
bişe olmaz diyosunuz da KYK ödemeleri vergi dairelerine aktarılmadı mı artık? dolayısıyla o parayı senden söke söke almıyor mu artık devlet babamız? vergi dairesi bu KYK değil.

  • KidLazer  (24.04.16 20:51:06)
Hemen vergi dairesine yansımıyor ama yansıdıktan sonra da pek farketmiyor. hemen haciz gelmiyor gelse bile banka hesabına haciz gelebilir ama o da hamen olmayacaktır.

  • clones  (24.04.16 21:15:34)
panik yok, yüksek lisans yapıyorsan erteletme dilekçesini yaz gönder, 1 ay sonra 2 yıl ertelendiğinin bilgisi paylaşacaklar seninle.

  • neo  (24.04.16 21:15:40)
1 - 1,5 yılda bir af geliyor takip et ilerde ödersin

  • carousel  (25.04.16 02:35:22)