Buzdolabının buzluğu sorunsalı

bu buzluğun altta olması daha mantıklı değil mi.
zaten yenilerde genelde altta.
ama hala neden buzluğu üstte olan modeller var?
eldeki stok mu bitmedi senelerdir?

*
altta olmasının mantığı şu :
buzluk az kullanıldığından, daha az eğilmek zorunda kalıyorsun.

çok da mantıklı değil, 1.50 boyunda insanlar buzluk aşağıda olunca üst raflara sandalyeyle ulaşıyor.

edit: buzluk altta olunca eğilmiyorsun ama boyun uygun değilse sandalye tepesine çıkıp duruyorsun. buzdolabı alırken arkadaşıma, buzluk aşağıda olursa daha az eğilirsiniz, daha rahat falan fişman satmışlar kız sandalyeyele dolap yerleştiriyor.
  • kuzey li  (24.04.16 20:26:26 ~ 20:33:12)
Ben bir mantık yürütemiyorum altta veya üstte olması için ama mesela boyu kısa sayılabilecek kişiler için daha seyrek kullanılan buzluğun üstte olması daha mantıklı sayılabilir belki.

Sadece tercih meselesidir bence, yani talep varsa üretiliyordur.
  • atom karincanin torunu  (24.04.16 20:27:10)
ben 1.60ım bizimki de yenilerden yani buzluğu aşağıda olanlardan. en üst rafa ulaşmak zor olmuyor. rahatlıkla ulaşabiliyorum. buzluğu da çok sık kullanmadığım için aşağıda olması daha mantıklı geliyor.

  • sta  (24.04.16 20:31:51)
boy meselesi bir nedeni olabilir.
ya da insanları birden bire alışkanlıklarından vazgeçiremeyiz düşüncesiyle devam ediyorlar.

  • sutlu nescafe  (24.04.16 20:32:19)
küçük kapağın altta olması demek evdeki çocuğun zırt pırt o kapakla uğraşması açması vs. demek. ben evlilik hazırlığı yapıyorum. boyum gayet uzun ama buzluk altta olan bi model tercih etmicem =)

  • sanal cicek  (25.04.16 12:21:14)