Android virüs?

Samsung j7 kullanıyorum.
Sabah facebookta gördüğüm gazete linkini tikladim. Baglanti hizli sekilde 3-4 linkten daha gecti ve telefonunuzun piline virus bulasmis play storedan su programı indirin ve çalıştırın diye arka arkaya mesaj cikti.
Bende mcafee var. Itibar etmedim. Telefonu taradim temiz.
Geçmişi, cookieleri sildim. kapatıp açtım bir sey değişmedi.

Hala fb uzrinden hiçbir bağlantıyı edemiyorum :(
Benden 5 dakika sonra annemin telefonuna da aynısı oldu (gm discovery) onda sadece mcafee ile yarattık,temiz bulundu ve sorun çözüldü.

Ben ne yapacağım?

virüslük birşey değil, girdiğiniz sitelerle alakalı. virüs yedirmeye çalışan sayfalara yönleniyor.. koydukları reklamlar yapıyor genelde bunu.

  • masa penisi  (24.04.16 19:30:18)
360 total security ile tarayip wifi dns'inize bi bakin eğer degişmişse google dns yapin. Annemde de j5 var ayni sorun oldu boyle yaptım duzeldi

  • nundu  (24.04.16 19:31:10)