mantikli ve uzun sureli plan dahilinde zengin olmak

onceleri soyle dusunuyordum.

5-10 yil simdiki sirkette calisip 50.0000 biriktirip kendi markami kurup buyuyerek dev bir marka yaparim.

ama simdi cok sacma geliyor burada ayda 2500 alacagima yurtdisi firmalari kovalayip ayda 5000 lira alip 10 yil sonra memlekete daha fazla parayla donerim.

bu fikrimin degismesinde vaktinde alamanya'larda calisip turkiye'de ev, hotel alan gurbetcilerin etkisi buyuktu.

siz ne dersiniz? ve baska tavisyesi olan?

  • freebird5406_2  (24.04.16 11:54:32)
guzel ornek; ama benim amacim multimilyoner olmak degil. zengin olmak yanlis bir tabir oldu sanirim:( guzel bir evim normal bir arabam, duzenli gelirim ve 30-40 calisanim olacak noktaya gelsem tatmin olurum. ondan sonra o sirketi alip turkiye'de ilk 100'e sokarsam ne ala. sokamazsam bile gelecek nesil yapsin. asil amacim zengin olmak degil buyuk bir markaya onayak olmak.

  • mayeskuel  (24.04.16 12:05:08)
mantıklı ama kendi işini kurup batırabilirsinde. o zaman o kadar çalıştığın süre, emeklerin boşa gider. ben batırmam garanti çalışırım diyorsan en çok ticaretten kazanırsın.

  • freetakilir  (24.04.16 12:09:42)
50 bin lirayi batirmak da var isin ucunda yalniz. kimse batmak icin ticarete atilmaz. ornekleri cok.

  • bohr atom modeli  (24.04.16 12:09:47)