Enpara Altın Almak

Mantıklı mı? Kafam karıştı hiç anlamam bu işlerden. 115 tl görünüyor enpara'da, ama netten bakıyorum 113'müş fiyatı. Niye böyle anlatabilir misiniz gerizekalıya anlatır gibi?

Haftasonu piyasalar kapalı olduğu için internet şubelerinde altın ve döviz fiyatları farklı gözüküyor. Hafta içi gün içinde Alman lazım. Enparada alış115ise satış normalden daha düşüktür şuan mesela.

  • sutlu nescafe  (23.04.16 07:31:47)
An itibariyle

115,206005 TL Alış.
108,641611 TL Satış.

Netteki değerlere bakmamanı öneririm. Önemli olan alış ve satış arasındaki fark. Yani kâr marjı. 1 gram altını 115 TL'ye alıp 109 TL'ye satabilirsin.

Sana tavsiyem bir ay düzenli olarak takip et. Ne bileyim Excel'de not al. Enpara'daki alış ve satış fiyatı serbest piyasadaki alış ve satış fiyatı ile senkronize olarak mı azalıyor, bunu gözlemle.

Bana kalırsa alma derim. Çünkü enpara'daki alış ve satış fiyatı arasında ciddi bir fark var.
  • zinzinzibidi  (23.04.16 07:39:44)