Organ bağışı

Kombo yapıyorum, kusura bakmayın.

1) Kanser hastası kişilerin (belki kanserin türüne göre değişir, akciğer kanseri için) vefatı sonrası bağışladıkları organlar kullanılabilinir mi?

2) Organ bağışı yapan sağlıklı kişilerin organları alındıktan sonra bedenleri kadavra olarak da kullanılabilinir mi? (yani kişi hem organ hem kadavra olarak bağış yapmış olabilir bu durumda her ikisi de olur mu yoksa birinden biri mi?)

3) Görgü tanıklarının olduğu, olayın video ile kayıta alındığı bir intihar sonrası organ bağışı yapan kişinin organları kullanılır mı yoksa illaki otopsi yapılır mı?

intiharı nasıl gerçekleştirdiği önemli olmaz mı? ilaç alırsa karaciğere heralde ağır bir yük biner ve kullanılamaz. hepsini geçtim zaten ölüm gerçekleştikten hemen harekete geçmek lazım sanrım. bozulmaya başlıyor organlar. fikir yürüttüm doktor değilim.

  • sutlu nescafe  (22.04.16 23:16:30)
1- Simdi doktorlar gelir gerci ama bence kanserin metastaz yapmis olma ihtimaline karsi alinmiyordur.

2- Organ bagislarken sormustum, mumkunse kalani da kadavra olsun diye. Olmuyormus. Organlar alindiktan sonra kadavra olarak ise yaramiyor demislerdi.

3- Saniyorum adli olarak o otopsi her turlu yapiliyor ama cok emin konusmayayim.
  • evrim halkasi  (22.04.16 23:51:01)