squat boyun ağrısı yapar mı?

çarşamba günü hayatımda ilk kez denedim. sadece barla yaptım önce, sonra da 10 kilo (her iki tarafa 5'er kilo) ekleyerek yaptım, kaldıramayacağım kadar ağır yapmadım yani. ondan mı oldu emin olmamakla birlikte 2 gündür boynumun bir tarafında ağrı var. bugün baya arttı ağrı sol tarafında. barı çok yukarıda tuttuğumu da sanmıyorum, boynuma bindirmedim yani ama bir şeyleri yanlış yapmış olabilirim. belki de alakası yok, başka bi şeydendir bilemiyorum, internette de pek bir şey bulamadım bununla alakalı. yarın spora gidicem tekrar, yapmaya korkuyorum şimdi.

Yapmaz. Barı boynuna değil de trapez kaslarının üstüne koyman gerekiyor. Boynu sakatlarsın. Air squat ile devam et

  • hasmetizm 2046  (22.04.16 21:39:23)
yapmaz. Barı indirirken ya da kaldırırken aşağıya ya da yukarıya bakarsan gerilmeden dolayı yapabilir belki tam karşıya bakmalısın.

  • Nox  (22.04.16 21:50:44)
Dumbella squat yap ya da barı önüne al.

  • ThomasJefferson  (22.04.16 21:52:51)
Yapmaz tabiki. Bacak ve kalça kaslarını çalıştırır.

  • powerpufgirl  (23.04.16 14:11:06)
Barı yanlış yere koyuyorsan yapar. Yanı sırtını kastığında trapezlerin ortaya çıkar, barı onun üstüne değilde omurlara denk gelecek şekilde koyuyorsan ağrı yapar. Barı olması gerektiği yere koyan çok kişi görmedim ben, o nedenle böyle ağrılar olabiliyor.

  • angelus  (23.04.16 14:30:25)
kendini çok zorladıysan yapabilir. bütün setlerde failure a gitme.
1-2 tekrarlık enerjin kalsın.

ayrıca low bar teknigine bakabilirsin internetten.
  • kotuseyleryapaniyikimse  (23.04.16 15:19:22 ~ 15:22:42)