bu nasıl iş facebok hayatımı nasıl biliyo ya

tam şu an facebook'a girdim yanda eski erkek arkadaşım people you may know'da çıktı.

boş bir hesap, resim dahil hiçbir şey yok hesapta. bomboş. ortak arkadaşımız haliyle yok, fakat reelde de yoktu. numarasını dahi bilmiyorum. hiçbir yerde aratmadım. facebook bunca yıl sonra nasıl koydu yana bu hesabı ya. nerden bildi???

o seni aratmıştır belki hı?

  • rayde  (22.04.16 20:30:49)
o aratmıştır?

  • devilred  (22.04.16 20:31:20)
bunu ben de çok merak ediyorum. hiç ortak arkadaşım olmayan çalıştığım bankalardaki müşteri temsilcileri çıkıyor benim facebook'taki tanıyor olabileceğiniz kişilerde.

beni arattıkları anlamına mı geliyor bu?
  • victum  (22.04.16 20:34:57)
1- yine aynı isimle yeni bir hesap açtıysan böyle bir şey mümkün. google da arama yapma geçmişi gibi bir özellikleri olabilir. kayıtlı olabiliriz yani.

2- ip'den buluyor olabilirler.

3- yeni hesap açarken eski youtube, gmail vb hesapların açıksa oradan da paylaşım olabilir. bu biraz uç bir şey tabi.
  • kupigometa  (22.04.16 20:36:50 ~ 20:38:08)
kardeşim a şehrinden b şehrine beni ziyarete geldi. benim de parodi bir hesabım vardı sadece okey oynamak için açmıştım ve iş yerimden hiçkimse ekli değildi. toplasan 3 kişi var biri de birader bizim.

kardeşim benim pc den kendi facebook hesabına giriş yapınca bizim iş yerinden, ortak arkadaşımın dahi olmadığı biri direkt kardeşimin sayfasında çıktı. ne olarak çıktı anlamıyorum da öyle fotoğrafı ve adı belirdi işte. ortak arkadaşımız olmadığı gibi benim herhangi bir arkadaşımın onun herhangi bir arkadaşıyla ortak arkadaşı olduğunu bile sanmıyorum. ama tahminim yazılım bir şekilde bağlantı kurdu. hatta kardeşimin şehir değiştirdiğini bile hesaba katıp benim iş arkadşaımı kardeşime gösterdi.
  • ya ben lan neyse  (22.04.16 20:38:40 ~ 20:39:53)
@kupigometa ya onun facebooku yoktu ben hayatımda aratmadım. hesap ta m.ö. aldığım hesabım

  • mula  (22.04.16 20:39:27)
belki de ıp adreslerinden falan yakın bölgedeki olanları birbirlerine tanıyor musunuz diye gösteriyordur.

  • ananotherlife  (22.04.16 20:44:49)
Telefon numaran onun telefonunda kayıtlıdır, veya onun numarası sende kayıtlıdır. Taraflardan biri Facebook'a numarasını doğrulattıysa tanıdığınız kişilerde çıkar.

  • once  (22.04.16 20:48:14)
@acemi sadece mail. evet mail var. başka hiçbir hesabı yoktu hiçbir zaman aratmadım haliyle.

edit: aa skype'ta da vardı ya. biz bitmişiz gerçekten
  • mula  (22.04.16 20:54:51 ~ 20:57:17)
hotmail kullanmıyorum telefon rehberimde yıllardır yok gmail ve skype aklıma gelmemişti. bunlar neler döndürüyor arkadaş ya.

  • mula  (22.04.16 21:11:15)
Ben huzur turizmi şikayet etmeyi düşğnüyodum, onlar beni aradı durduk yere, bi şikayetiniz var mı diye. Hadi bunu da açıklayın?

  • birşeylersoracağım  (22.04.16 21:18:47)
eski erkek arkadaşının numarasını nasıl bilmiyorsun?

soruya cevap: eğer senin numaran onda hala kayıtlıysa önerilerde gelir.
  • shedracon  (22.04.16 21:21:44)
O aratinca cikmaz bu arada oyle demisler ama alakasi yok o zaman tum stalkerlar ortaya cikardi

  • mukrime  (22.04.16 21:21:51)
çok eski ya epey eski, avea turksel neyle başlıyo onu bile hatırlamıyorum öyle diyim

  • mula  (22.04.16 21:25:59)