Acil - Kabin bagajı deodorant, saç spreyi veya deo roll

Uçakta yanımıza alacağımız kabin bagajının içine deodorant, saç spreyi veya deo roll on koyabiliyor muyum?

Şişe veya kutu 100 ml üzeriyse koyamazsın, altıysa koyabilirsin.

  • cakabo  (22.04.16 14:48:01)
100 ml +1

  • suicides underground  (22.04.16 14:51:24)
Yurtiçi uçuşlarda çok da dikkatli bir kontrol olmuyor bu arada.

  • arnold schwarzeneger  (22.04.16 14:54:41)
her şeyin en küçük boyunu al ve bunu alamayız falan dediklerinde atmaya üzüleceğin şeyleri de yanına alma.

  • nutellapilsen  (22.04.16 15:00:27)
ya ben bunun mantığını hiçbir zaman anlayamadım duty'den alıp biniyorum kimse bu da nesi demiyor. neyin peşindeler ya? parfüm de alıyorum, deodorant da alıyorum. sonra o aldıklarımı dönerken yine sokmuyorlar. aşırı gerzekçe bir uygulama bulanın aklından şüphe duyarım.

  • mula  (22.04.16 15:30:32)
@kalte sterne keşke bu bilgiyi watsons'a gitmeden önce görseydim :(

75ml saç spreyi + 50ml deodorant +50gr roll on aldım. Sıvı değil de katı olduğu için roll on problem yaratmaz diyorsanız deo'yu sallayacağım. Saç spreyi + roll on ile devam edeceğim.
  • elon  (22.04.16 15:42:11)
@kalte sterne

Toplam 100 ml sinir diye bir sey yok? Bir sise 100 ml olmak zorunda. Ben 50ml den sampuan, sac kremi, dus jeli, 75 mlden deodorant (rollon), 50ml parfum, 60ml lens suyu, 30 ml krem, 30 ml dis macunu koyup ucuyorum hep.
O tek torbaya sigdirabildigin surece, tek bir sisenin buyuklugu/hacmi/alabilecegi miktar 100 ml gecmedigi surece VE havayolunun listeledigi yasakli maddelerden olmadigi surece (mesela 50 ml de olsa benzin alamazsin) yanina alabilirsin.

@mula
Duty freeden aldiklarin zaten iceriden oldugu icin, disaridan getirilme olmadigi icin zaten aliniyor. Donerken alinmamasi da senin onlari disari cikarmis alman.
En son ucusundan once (yani donus ucusunda) buyuk seyleri alirsan magdur olmazsin.
  • kuehles blondes  (22.04.16 15:44:04)
@mula, dışarıdan içeri patlayıcı sıvı sokabilirsin, ama duty free'den patlayıcı alamazsın.

şişenin içinde ne olduğunu bilmedikleri için almıyorlar. Senin "bu deodoranttır" demen onu deodorant yapmaz.
  • harzem  (22.04.16 15:57:19)
Net bilgi veriyorum: Bir tane büyük fermuarlı poşet içinde 100mlx10=1 lt sıvı sokabilirsiniz. Her küçük şişe maksimum 100 ml olmak zorunda. İçi değil şişe boyutu önemli.

  • Lim5  (22.04.16 17:36:17)