20 kişilik piknik organzasyonu

Ortalama 20 kişinin katılacağı bir piknik organizasyonu için kişi başı ne kadar toplamak gerekir ki, zarara girmeden maliyetine organizasyon düzenleyelim?

Sucuk,köfte, kanat falan alınır, elde mangal var.

Gidilecek yer dağda bayırda bir yerde ve içki olmayacak ise kişi başı 50 TL uygundur.

Herkes yarım kilo et yese: biftek + köftelik kıyma + kanat vb gibi bir yarım kiloluk et karması en az 25 TL yapar. Bunu 2 ile çarpın= 50 TL
  • digits  (21.04.16 22:23:21 ~ 22:23:45)
eh naptın hocam, ben 15 lira civarı düşünüyodum. Karsız bir organizasyon olucak.

  • yatagants  (21.04.16 22:24:56)
50 kurtarır ancak. Ekmeğe abanırsanız ancak 15'e çıkarsınız.

  • alperz  (21.04.16 22:26:52)
15 TL ile bu organizasyonu yapamazsınız, çok fazla zarar edersiniz. Bana kalırsa kişi başı en az 25 TL olması gerekiyor, ortalama olarak da 30 TL. Hesabınızı yapıp net bir rakam belirlemeye çalışın.

  • guest  (21.04.16 22:31:13)
Ulaşım yok arkadaşlar, herkes kendisi gelicek.

  • yatagants  (21.04.16 22:32:14)
20 lira yeterli olur bence. toplu alacağınız için. gidersiniz carrefour'a köfte, soslu kanat ya da but ve ızgaralık et alırsınız. 5-6 tane de 2,5 litrelik kola/gazoz/fanta. 2-3 kilo domates biber. ekmek de aldınız mı tamam. yanına başka bişeye gerek yok çünkü kimsede yiyecek yer kalmayacak. para da yeter bence.

  • kakao  (21.04.16 22:41:31)
bu tür organizasyonlarda yenecek şeyler alınır ne kadar tuttuysa kişi sayısına bölünür ve millet piknikten ayrılmadan hesap kapatılır.

  • mr.goodcat  (21.04.16 23:01:44)
@yatagants

Ağırlığı beyaz ete verirseniz 15 TL yetebilir. Biz pirzola biftek alıyorduk başka zaman yiyemediğimiz için piknik buna vesile oluyordu. O da haliyle biraz pahalı oluyordu.
  • digits  (21.04.16 23:13:04)
15 yeter. tavukla sucuğu dayayacaksın. alkol yoksa tabi.

  • cekilmis gayfe  (21.04.16 23:44:10)