[]

Son Dönemin En iyi Yerli Romanları

Yeni kuşak yazarlardan çıkanlar kast ettiğim, kafamda bir tuhaflık var'ı yazmayın o yüzden. ayrıca (bkz: https://eksisozluk.com/turk-edebiyatinda-yeni-kusagin-saglam-romanlari--5092914)
 
2000'li yılları ve bu yıllarda çıkan romanları baz alırsak benim açımdan şöyle ufak bir yazar listesi yapabilirim size:

Murat Uyurkulak
Alper Canıgüz
Murat Menteş
Barış Bıçakçı (şahsen en beğendiğim)
Emrah Serbes
Zülfü Livaneli
Hakan Günday
İhsan Oktay Anar (Livaneli'yle birlikte biraz eski kuşaklar ama son kitapları güzeldir)

bir çırpıda yazabildiklerim bunlar. roman olarak tavsiye veremem ama üsluplarını merak ederseniz herhangi bir kitabını alıp okumanızı tavsiye edebilirim.
  • bekocani  (21.04.16 21:42:34) 
geçen yıl okuyup aşırı sevdiğim romanı önereyim: o adam babamdı


  • kobuzchu kiz  (21.04.16 23:19:00) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.