kan grubum farklı çıktı

yıllarca hastalara kan verdim, çok kez ameliyat oldum ve hep kan grubumun 0Rh- olduğunu söylediler. geçen hafta kan grubu kartı almak için kızılaya gittim ve + çıktı :( bir kez daha bakın dedim yine + çıktı. arkadaşım da aynı kızılaya gitti (kadıköy) onun da kan grubu farklı çıktı. acaba tesadüf mü yoksa ordaki doktorda mı bi acaiplik var bilek var mı? en iyi nerede öğrenirim ben kanımın tatlı mı acı mı olduğunu? :)

çok kez ameliyat olduysan kan alıp verdiysen ve bu işleri 0 rh- olarak yapıp ölmeyip öldürmediysen git o kan gurubuna bakanların ağzını burnunu kır derim ben. siz nasıl bir öküzsünüz diye eklemeyide unutma girişirken...
ayrıca sana bir kart vermişlerdir diye tahmin ediyorum o kart ile birlikte mahkemeye ver hepsini.
bu arada sen negatif biliyordunda acep geçmişte olan tüm işlemler pozitif kan ile mi olmuştur. varmıdır öyle bir ihtimal...? yok diyorsan ağzını burnunu kır hepsinin :)
  • pposeidon1  (10.11.09 09:07:43)
direkt sorunuza cevap değil ancak kan grubu gibi bir hususta hata yapılması müthiş riskler içerir, eğer bu hatayı yapan son yer ise en azından sağlık bakanlığında bu konuyu şikayet edebileceğiniz bir yer bulup iletin bu konuyu, belki bir kaç kişinin hayatını kurtarmış olursunuz, bu hayvanlarda biraz daha dikkatli ve titz yaparlar işlerini.

  • bir zamanlar cocuktum  (10.11.09 09:48:13)
emin değilim ki belki de eskiden yanlış baktılar çünkü 0 kan grubu her gruba verebiliyor zaten ama sadece kendsiinden alabiliyor yani baskaları için sakıncası olmaz ama benim için olur. simdi doğru olan hangisi bunu öğrenmem gerek + mı - mi bildiniz güvenilir sağlam bi yer soruyorum

  • neira  (10.11.09 10:03:34)
aynısı benim de başıma geldi. askerde test yaptılar 0 (-) çıktı künyeye islediler hatta ihtiyaç oldu kan bile verdim. sonra askerden gelince kızılaya kan bağışladım test yaptılar (+) çıktı. 5 kere deftere işlenmiş kan vermişliğim var (+) olarak bir sorn olsa ararlardı sanırım. farklı kızılay şubelerine gidip durumu anlatırsan test yaparlar sanıyorum. bir dene istersen.

  • gilbertus albans  (10.11.09 10:29:47)
özel bi hastanede de baktırıcam orda da + çıkarsa ikna olucam ama - çıkarsa hangisinin kafasını kırmak gerek işte burda naparım bilmiyorum

  • neira  (10.11.09 10:40:39)
Benzer durum bende de var. Çocukken geçirdiğim bir rahatsızlık nedeniyle acil kan lazım olur diye test yapılmış, 0 + çıkmıştı. Daha sonra 18-19'da kan vermek için gittiğimde 0 - çıktı. Bu kadar mı zor kan grubunu belirlemek anlamadım.

  • tekosin  (10.11.09 11:14:26)
duyuruyu ve alta yazılan cevapları okudum da... hahah! sizin durum yine iyi. kan grubuma ilk baktıklarında AB+ demişlerdi ama ben fena işkillenmiştim çünkü annem B+, babam 0+. benim AB olmam biraz kuşkulu bi durum hani, hastanede mi karıştım vs. :) ama sonra daha güvenilir bi yerde tekrar test yaptırdım ve 0+ çıktı. tezata gel! AB+ nere, 0+ nere? ben de az küfretmemiştim zamanında. sen sağlam bi yerde daha test yaptır da iyice emin ol. gidip onların ağzını burnunu kırman konusunda yorum yapmayayım :)

  • daysleeper  (10.11.09 12:13:20)
bak sen daha önce kan grubunu bilmeseydin ve bu adamların söylediklerine güvendiğin için sağlığın tehlikeye girseydi allah korusun ölseydin ne olacaktı? iyisimi şöyle yap önce taminat davası aç (avukatlar canlarını okur zaten) kazanırsan sorun yok kazanamazsan yalnız yakaladığın bir yerde ağızlarını burunlarını kır :) kalabalıkta girişme adamlara ama yoksa onlar sana dava açar :D

  • pposeidon1  (10.11.09 12:18:47)
aynı şeyi yaşayan bir tanıdığımız var. görülme sıklığı çok az da olsa, kan grubu değişebilen insanlar varmış...

  • kahvegibi  (10.11.09 14:05:01)
Kızılay'ınki en doğrudur.

  • pichoscosama2  (10.11.09 16:16:13)