[]

20 $ vereyim mi?

bilgisayarımda bir süredir gözle görülür bir yavaşlama var. cpu %80 civarı. hiçbir işlem yapmasam bile %40 civarında dolaşıyor. ram kullanımı nerdeyse %50'nin altına düşmüyor.

advanced system care diye bi program varmış. bilgisayarı hızlandırmaya yardımcı oluyormuş. ona 20 $ verip satın alamaya değer mi? yoksa başka bir öneriniz var mı, ne yapayım bu öküzsüz kağnıyı hızlandırmak için


 
değmez. kat.cr'den beleşini indirirsin. hızlanma olacağını da sanmam.


  • freetakilir  (21.04.16 13:23:51) 
Bence verme. Yedekleyip formatlasan sorun hallolur.


  • birşeylersoracağım  (21.04.16 13:24:02) 
şu dünyada ne kadar tatlı insanlarvar yahu. vermeyin. programla olacak iş değil.
programın yaptığını siz de yaparsınız zaten iki tıkla.
bi ctl + alt + del tuşlarına aynı anda basın. işlemler yahut process sekmesinde çalışan programların ram ve cpu kullanımı yazar onları büyükten küçüğe bir listeleyip bakın cpu'yu kullanan meret kim ?
  • sparkle kiddle  (21.04.16 13:26:00) 
Neredeyse 60 liraya yakın para ediyor. Boyle işe yarayip yaramayacagi belirsiz programlara para vereceğine -ki senin durumunda pek işe de yaramaz, bilgisayarina ne yukledigine dikkat et, uygulama yuklediginde baslangicta ihtiyacin yoksa baslangici kontrol et, gereksiz uygulama biriktirme daha iyi. İyi bir antivirus programinin deneme surumu ile bilgisayari tara, temizlik yap, sonra verilerini yedekle, format at, gene bir antivurus programinin deneme surumunu yukle, yedeklediklerini tekrar tara, bitti.


  • denizgonen  (21.04.16 13:27:59) 
değmez. o gibi programlar manuel yapacagin işlemleri otomatik yapiyor zaten. bir de arayüzleri animasyonlu oluyor ki kullanan tofaştan, bugatti veyrona geçtiğini saniyor. az biraz yanılsama yaşatiyor diyebiliriz. başka ücretsiz alternatiflerini bulabilirsin.


  • 1adam  (21.04.16 13:29:18) 
Verme zaten arada bir 6 aylık 1 senelik key'lerini ücretsiz dağıtıyor.

İstediğin gibi bir hızlandırma olmayacaktır eğer sistemde bir problem varsa. İşletim sisteminin güncelliğini kontrol et. Görev yöneticisinden neyin işlemci ve ram kullandığını anlamaya çalış.
  • atom karincanin torunu  (21.04.16 14:38:28) 
hocam bi dur
sakin
ssd var mi diye soruyorum sana.
yani harddiskin eski tip mi yoksa ssd mi.
yoksa direk onu al temiz bir format
ak.
  • kingcyrax  (21.04.16 16:25:53) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.