[]

Deadlift için kemere gerek var mı?

Takmazsam sakatlık olayı olabilir mi?
 
Yanlış form varsa kemer de kurtarmaz. Nefesi diyaframa doldurup tutuyor ve karnı sıkıyoruz, omuriliği sağlama alıyoruz. Core bölgesini güçlendirmek için plank falan yapıyoruz. Ağır kilo Deadlift çok güzel karın kası çalıştırıyor misal bu yüzden. Squat da aynı şekilde.


  • hasmetizm 2046  (20.04.16 23:44:11) 
ben 80 kg ile yaparken takmıyordum, bizim arkadaşlardan 100-120 ile girenler takıyordu. hasmetizmin dediği gibi yap hareketi belini kilitle ve karın kaslarını sık. belini sakın boş bırakma.


  • cekilmis gayfe  (20.04.16 23:49:22) 
200+ kilolarda bile takmadım. Kemer, yanlış forma derman olmaz; tam tersine yalancı bir güven hissi veriyor.


  • arnold schwarzeneger  (21.04.16 10:25:01) 
sıkıntı olmaz.

ama deadliftin kendisi sıkıntı onu söyleyeyim.
  • eindaclub  (21.04.16 10:58:34) 
Valsalva Manevrası'nı öğren hareketi düzgün yap yeter, kemer gereksiz.


  • angelus  (21.04.16 11:00:11) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.