pan arabizm

bir ders için pan arabist 5 tane elemanın düşüncelerinin gelişimini analiz eden bir makale yazmam lazım. önerebileceginiz bir kitaplar ya da kütüphaneler var mı?
ingilizcem var arapçam yok, istanbuldayım.

valla kolay gelsin, facebooktan o tip gruplardaki insanları ekleyip kastırırsan iyi olur sanırım

  • konar konmaz omer konur  (20.04.16 22:12:31)
Britain and Saudi Arabia, 1925-1939: an Imperial Oasis

1. Dünya savaşı sonrasindaki wahabilerden, şerif hüseyin ve diğer pan-arabist birliklerden bahsediyor sanırım. Tamamen sıkıyor da olabilirim. Bana güven olmaz
  • glamdr1ng  (20.04.16 22:13:32)
baas +1 hatta bir ara mısır suriye birleşik arap cumhuriyeti filan diye fantastik işlere bile girişmişlerdi.

  • kyha  (20.04.16 23:02:34)
Bunlari bulabilecegim bir kutuphane onerir misiniz peki? İsam i soylediler mesela

  • fbeyza  (20.04.16 23:27:57)